REKLAMA

REKLAMA

Uwaga! Po centrum jeździmy inaczej

Nastąpiła reorganizacja ruchu w centrum Opola, a kolejne remontowane odcinki dróg systematycznie będą oddawane do użytku.

Na ulicy Kośnego prace dobiegły końca i droga znów jest przejezdna. Zmienił  się jednak jej charakter na dwukierunkową.

– Każdego dnia linia autobusowa nr 25 służy dziesiątkom opolan, dlatego priorytetowe jest jej utrzymanie. Przywróciliśmy więc ruch na ulicy Kośnego, która stała się dwukierunkowa. Dzięki temu autobus linii nr 25 nadal będzie mógł dowozić mieszkańców do Szpitala Wojewódzkiego – tłumaczy prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

Na ul. Kośnego dotychczasowe parkingi ukośne zmieniły się na równoległe, co pozwoliło wydzielić dwa pasy ruchu. Dzięki temu usprawni się ruch w centrum, odciążona zostanie ul. Grunwaldzka oraz ul. Ozimska, a także pośrednio skrzyżowanie przy powstającym centrum przesiadkowym Opole Wschodnie, czyli skrzyżowaniu Oleskiej z Bohaterów Monte Cassino i Batalionów Chłopskich.

Po zakończeniu wszystkich prac odcinek ul. Kośnego ma ponownie być jednokierunkowy.

Poza tym przywrócony został dwukierunkowy ruch na skrzyżowaniu ul. Katowickiej i ul. Bohaterów Monte Cassino, gdzie trwały prace związane ze zmianą całego układu komunikacyjnego w tym rejonie. Tym samym można obecnie w Katowicką wjeżdżać od strony Oleskiej i wyjeżdżać w Bohaterów Monte Cassino.

Co więcej jeździmy już wokół placu św. Sebastiana i na ul. Książąt Opolskich. Niebawem otwarty zostanie fragment ul. Oleskiej – na odcinku od ronda Pileckiego do gmachu Uniwersytetu Opolskiego. Zakończenie prac i otwarcie ruchu drogowego w znaczny sposób ułatwi komunikację w centrum i przyczyni się do „rozładowania” korków.

Zwłaszcza, że kolejny etap prac przy centrum przesiadkowym Opole Wschodnie wymusił zamknięcie zewnętrznego pasa ruchu na ul. Batalionów Chłopskich w kierunku ul. Ozimskiej. Zwężenie drogi obowiązuje na odcinku około 300 metrów – pomiędzy skrzyżowaniem ul. Nysy Łużyckiej z ul. Poniatowskiego, do wysokości ul. Dąbrowskiego.

Najnowsze artykuły