Sprawdź plan wydarzeń okołofestiwalowych!

Przy okazji 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, który rozpocznie się 4 września, Miasto Opole we współpracy z partnerami przygotowało szereg wydarzeń i projektów towarzyszących.

Tradycyjnie już zapraszamy na spotkania z artystami odwiedzającymi festiwalową Kawiarenkę z Gwiazdami, plenerową scenę na Rynku, na której wspominamy opolskie festiwale – zapowiada Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. W sobotę 5 września i niedzielę 6 września kolejni artyści usiądą na kanapach i opowiedzą publiczności o swoich związkach z festiwalem i Opolem oraz o najbliższych planach muzycznych.

Podczas sobotniego spotkania odsłoniętych zostanie sześć nowych gwiazd w Alei na Rynku. Tego wyróżnienia doczekają się Jacek Lech, Mieczysław Fogg, Jarosław Kukulski, Anna Jurksztowicz, Izabela Trojanowska oraz Rafał Bryndal. – Zależy nam na tym, aby w ten sposób docenić najwybitniejszych twórców związanych z opolskim festiwalem i polską muzyką rozrywką.  Nie zapominamy również o autorach tekstów piosenek, które stały się przebojami – dodaje Paweł Stauffer z Fundacji Stolicy Polskiej Piosenki.

Zupełną nowością będzie “Opolska Rewia Gwiazd”, czyli projekt stworzony przez miasto wspólnie z TVP. W sobotni wieczór na Rynku wystąpią na żywo: Kombi, Halina Frąckowiak, Czerwone Gitary, Trubadurzy, K.A.S.A., Andrzej Rosiewicz, Patrycja Runo i Marlena Drozdowska. Gospodarzem koncertu będzie Ryszard Makowski, a całość zostanie wyemitowana na żywo w TVP1.

Osoby, które nie zdążyły kupić biletów na festiwal, będą mogły spędzić wieczory festiwalowe pod znakiem “Strefy Widza”. Plenerowemu oglądaniu transmisji KFPP towarzyszyć będą konkursy z nagrodami. Dodatkową atrakcją dla wszystkich wydarzeń w ścisłym centrum Opola będzie muzyczna instalacja “Przebojowe Opole”. Na specjalnie zaprojektowanej ściance, oprócz pamiątkowego zdjęcia, będzie można bawić się w rytm festiwalowych przebojów.

Ważną postacią tegorocznego Festiwalu będzie Anna Jantar, z uwagi na przypadającą w tym roku rocznicę urodzin i śmierci artystki. Na opolskim Rynku również nie zabraknie jej twórczości, dzięki specjalnemu koncertowi Joanny Smajdor, finalistki The Voice of Poland. Artystka zaśpiewa najbardziej znane i lubiane utwory Anny Jantar.  – Dodatkowo, zaproszony przez Miasto artysta przygotuje mural przestawiający gwiazdę na jednej ze ścian w centrum Opola. W ten sposób zamierzamy zainicjować w mieście cykl muzycznych murali poświęconych artystom opolskich festiwali – zapowiada Łukasz Śmierciak, naczelnik Wydziału Promocji.

Ratusz podkreśla, że udział w imprezach na opolskim Rynku jest bezpłatny, jednak liczba miejsc znajdujących się bezpośrednio przed sceną zostanie ograniczona, ze względu na wymogi sanitarne. Podobne ograniczenia spotkamy podczas odsłaniania gwiazd w Alei. W sposób szczególny zachęcamy uczestników wydarzeń okołofestiwalowych do zachowywania wymaganego dystansu oraz stosowania maseczek.

Oficjalny plakat wydarzenia:

Najnowsze artykuły