Znamy program finału WOŚP w Opolu

W niedzielę 12 stycznia odbędą się koncerty, bieg , flash mob i pokaz laserowy. Będą strefy rekreacji i dla dzieci oraz wiele innych atrakcji. Gwiazdą wieczoru będzie Big Cyc. Najważniejsza będzie jednak zbiórka pieniędzy dla dzieci.

Finał 28. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Opolu zainauguruje już w sobotę 11 stycznia koncert w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Wystąpią reprezentanci muzyki metalowej i pokrewnej – Aktywni oraz Ochidea.

W niedzielę od godz. 9.00 do 22.00 na ulicach miasta pojawi się ponad 300 wolontariuszy z puszkami. Podczas ubiegłorocznej edycji mieszkańcy Opola wrzucili do nich ponad 450 tysięcy złotych. W tym roku fundacja kierowana przez Jurka Owsiaka zbiera fundusze na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej.

Niedzielny Finał w naszym mieście rozpocznie się od pamiątkowego zdjęcia wszystkich wolontariuszy pod MDK przy ul. Strzelców Bytomskich. Każdy kwestujący wyposażony będzie w specjalny identyfikator z danymi i zdjęciem oraz hologram i kodem QR, a także zalaminowaną puszkę.

Imprezy towarzyszące rozpoczną się o godz. 12.00, kiedy z pl. Wolności wystartują biegacze do ósmej edycji biegu “Policz się z cukrzycą”. Meta zlokalizowana będzie pod Amfiteatrem, a udział może wziąć maksymalnie 500 osób.

Jeżeli chodzi o wydarzenia orkiestrowe, to w Opolu odbędą się na pl. Kopernika i na Rynku.

Koncerty i licytacje rozpoczną się o godz. 14.00. Od tej godziny działać będzie strefa rekreacyjna oraz dla dzieci. Zaplanowano wiele atrakcji dla wszystkich, jak: tańce, malowanie i tatuaże, siłowanie na rękę, unihokej, występy i warsztaty.

Na scenie zaprezentują się między innymi: Big Band, Rebelianci i Sari Ska Band. O 20.00 na Rynku rozpocznie się pokaz laserowy “Światełko do nieba”. Następnie zaplanowano licytacje, a wieczór zwieńczy koncert gwiazdy, czyli zespołu Big Cyc.

Fot. Opolski sztab WOŚP

Najnowsze artykuły