Zobacz jak zmieniała się Kamionka Piast

Na zaniedbanym do niedawna terenie powstało nowe miejsce rekreacyjne dla mieszkańców. Są ścieżki pieszo-rowerowe, plac zabaw i siłownia, park dla psów oraz całoroczne boisko z sztuczną nawierzchnią i stanica dla płetwonurków. Prace są na finiszu.

Prace na tym zaniedbanym terenie rozpoczęły się od ogólnych porządków, usuwania zalegającego gruzu oraz wytyczenia ciągów komunikacyjnych: pieszych i rowerowych. Zlikwidowane zostały pozostałości po hali nieistniejącej już cementowni, choć pozostały charakterystyczne filary. W tym miejscu powstał parking na 50 aut.

Są już szlaki komunikacyjne, punkty widokowe i altany. W między czasie zakończyła się też budowa
boiska do piłki nożnej, które zastąpiło planowane pierwotnie do siatkówki i badmintona. Decyzja taka została podjęta, aby boisko służyło przez większą część roku, a nie tylko latem.

Na siedmiu hektarach w południowo-zachodniej części kamionki będą też nowe nasadzenia drzew i trawników, powstały już: plac zabaw, dwa miejsca piknikowe, wybieg dla psów, siłownia „pod chmurką”.

Przypominamy, że kamionka pozostanie terenem objętym ochroną, niedostępnym do kąpieli, ale nadal będą z niej mogli korzystać nurkowie. Dlatego od strony ulicy Wapiennej powstała specjalna stanica, a także pomost pływający.

Przebudowa kosztować będzie około 9 milionów złotych, z czego około 85% to środki pozyskane przez miasto z Unii Europejskiej.