Zoo Opole. Najlepsza wakacyjna frekwencja w historii!

W opolskim zoo padł kolejny rekord frekwencyjny. Turystyczną perłę Opola przez trzy najcieplejsze miesiące odwiedziło ponad 200 tysięcy ludzi! To najlepszy wynik w historii ogrodu!

– Zarówno w czerwcu, lipcu, jak i sierpniu przybyło do nas średnio 67 tysięcy ludzi, co daje łącznie ponad 200 tysięcy zwiedzających przez te trzy miesiące. To najlepszy w naszej historii wynik, pokazujący, że nasz ogród jest świetnym miejscem do aktywnego spędzania czasu w otoczeniu niezwykłych zwierząt i roślin – informuje Miłosz Bogdanowicz z opolskiego zoo.

Rzecznik ogrodu przypomina, że również w tym roku, padł rekord wszech czasów jeśli chodzi o dzienną liczbę zwiedzających. – 9 maja przybyło do nas 8908 osób – słyszymy.

Przypomnijmy, oprócz możliwości obserwacji setek gatunków roślin i zwierząt, zwiedzający mają też możliwość obejrzenia niezwykle ciekawych pokazów. – Startujemy w samo południe treningiem medycznym uchatek. O 13.00 i 16.30 mamy z kolei karmienie goryli, o 13.30 pelikanów, o 14.00 lemurów. O 14.30 i 16.30 zachęcamy do ponownego zjawienia się przy basenie uchatek, gdzie odbywa się ich karmienie – wylicza Bogdanowicz przypominając, że pokazy odbywają się codziennie.

Większość biletów można kupić na stronie www.bilety.zoo.opole.pl .