Zostań Świętym Mikołajem i oddaj krew!

Jest nie do zastąpienia i podrobienia, nie można bez niej żyć, ale na szczęście można się nią podzielić. Już po raz 9. mieszkańcy będą mogli wziąć udział w grudniowej akcji “Zostań Świętym Mikołajem – oddaj krew”.

W tym roku – ze względu na jeszcze większe niż zazwyczaj zapotrzebowanie placówek medycznych na krew i obostrzenia związane z koronawirusem – akcja potrwa aż trzy dni. Wydarzenie rozpocznie się spotkaniem mikołajkowym 6 grudnia przy zachodniej pierzei opolskiego rynku. Stanie tam krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu oraz plenerowe studio Radia Doxa, które na żywo relacjonować będzie stan akcji poboru krwi. Kolejne odsłony inicjatywy odbędą się w następujące po sobie niedziele – 13 i 20 grudnia przy skwerze przed opolskim Zamkiem Górnym. Zbiórka krwi za każdym razem potrwa od godziny 12:00 do godziny 17:00.

Oddając krew, każdy będzie mógł wcielić się w rolę Świętego Mikołaja. Na pokład krwiobusa zaproszono znanych opolan ze świata samorządu, sportu, kultury i sztuki.

Już wkrótce możemy zostać świętym Mikołajem. I to w znaczeniu ratownika życia. Zapraszam, by podjąć takie piękne świadectwo i przekazać innym dar w formie podzielenia się swoją krwią – zachęca opolski biskup Andrzej Czaja.

W minionych latach każdorazowo podczas tej akcji zbierano około 30-40 litrów krwi.

Organizatorami wydarzenia są: Radio Doxa, Miasto Opole i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Partnerem wydarzenia jest galeria handlowa Solaris Center w Opolu.

Najnowsze artykuły