Zrobiło się jaśniej

Orląt Lwowskich to jedna najbardziej urokliwych ulic w śródmieściu Opola. Po tym jak stare lampy trzeba była usunąć ze względu na zły stan techniczny uliczka przez kilka miesięcy tonęła w ciemności. Teraz to się zmieniło.

W połowie października skończył się montaż nowego oświetlenia. To był ostatni etap prac na ulicy Orląt Lwowskich. Wcześniej trzeba było m.in. położyć siec energetyczną i zamontować nowe skrzynki. Prace rozpoczęły się w wakacje, a już w październiku zakończono montaż 16 lamp. To jednak nie koniec. Jaśniej zrobiło się też na ul. Kośnego i Katowickiej.

W ramach inwestycji na Orląt Lwowskich nowe oświetlenie pojawiło się także na fragmencie ulicy Kośnego między Matejki a Bohaterów Monte Cassino. Drugim odcinkiem jest fragment Katowickiej między Kośnego a Centrum Przesiadkowym Opole Wschodnie. Na powyższych ulicach miasto zamontuje kolejne 44 nowe lampy.

W sumie na Orląt Lwowskich, Kośnego i Katowickiej zamontowane będzie 60 nowych lamp. Będzie to energooszczędne oświetlenie LED.

Najnowsze artykuły