Zwierzaki czekają na odwiedziny. Miejskie schronisko zaprasza na dzień otwarty

22 czerwca Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu otworzy swoje bramy przed mieszkańcami, którzy chcą wesprzeć czworonogi – wyjść z nimi na spacer, przynieść karmę czy przekazać datek. To już siódma edycja wydarzenia, w trakcie której przygotowano wiele aktywności. Początek o godzinie 11.00.

W takie dni jest bardzo dużo ludzi i zwierzęta czują się bardziej kochane. Staraliśmy się przygotować zróżnicowany plan. Na fantomie psa będziemy mogli zaobserwować, jak można uratować zwierzaka – tak jak człowieka dzięki naszej grupie ratowniczej. Około godziny 13.00 rozpoczniemy licytacje z fantami, gdzie przygotowaliśmy bardzo atrakcyjne losy. Przygotowaliśmy również pokaz grafficiarzy, ponieważ chcemy pokazać, że potrafią czynić cuda – wyjaśnia Aneta Dominiak, wolontariuszka schroniska i współorganizatorka wydarzenia.

Organizatorzy zapraszają także do przynoszenia karmy. – Ważne żeby jej skład był wartościowy i lepiej zapewnić jej mniejszą ilość, ale lepszą jakość. Można również przynosić zabawki dla kota, legowiska dla psa czy kota – mówi Dominiak.

Organizatorzy zapewniają, że często po Dniach Otwartych zwierzęta znajdują dom i kochających opiekunów, dlatego podczas wydarzenia będzie można pozyskać informacje na temat adopcji.

– Nie ukrywam, że bardzo dużo ludzi boi się przychodzić do Schroniska – boją się jak ja ponieważ na początku głównie płakałam. Dzięki takim wydarzeniom przekonują się, że to miejsce nie jest takie złe i można wesprzeć psy i koty – dodaje Dominiak.

Najnowsze artykuły