Zwycięstwo Gwardii w Lubinie

W meczu 9. kolejki PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych opolski zespół pokonał Zagłębie Lubin 31-27.

Nasi zawodnicy mieli przez cały mecz inicjatywę. Gospodarze nie prowadzili ani razu. Pierwsze dwie bramki zdobyła Gwardia, a jej przewaga przed przerwą wynosiła od dwóch do czterech goli. Po pierwszej połowie opolanie mieli trzy gole więcej i prowadzili 14-11.

W drugiej połowie jako pierwszy do siatki rywali trafił lewoskrzydłowy Patryk Mauer i przewaga Gwardii wzrosła do czterech goli. Gospodarze zaczęli jednak odrabiać straty. Bramkarz Marek Bartosik obronił trzy rzuty opolan, a jego koledzy w ataku byli skuteczni. W 39. min Tomasz Pietruszko doprowadził do remisu 17-17. Potem był fragment wyrównanej gry. Od stanu 23-22 dla Gwardii w 47. min opolanie zdobyli pięć goli z rzędu, a cztery z nich były autorstwa Mauera.

W 53. min było więc 28-22 dla naszej ekipy, która w końcówce kontrolując przebieg wydarzeń na parkiecie spokojnie utrzymała bezpieczną przewagę i zasłużenie wygrała.

Tym samym w tabeli PGNiG Superligi odskoczyła od Zagłębia, z którym sąsiaduje. Po dziewięciu kolejach Gwardia jest piąta i ma 18 punktów, a szóste Zagłębie ma ich 12. Przed Gwardią są: Wisła Płock (27 pkt), Vive Kielce (24 pkt) oraz Azoty Puławy i Górnik Zabrze (po 21 pkt).

Najlepszym zawodnikiem meczu w Lubinie był bramkarz Gwardii Adam Malcher. Obronił on aż 16 rzutów rywali.

Kolejny mecz Gwardia zagra w piątek 8 listopada w Stegu Arenie. Jej rywalem będzie Chrobry Głogów, a spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00.

Zagłębie Lubin – Gwardia Opole 27-31 (11-14)

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Wiącek – Borowczyk, Stankiewicz 6, Mrozowicz 2, Gębala, Sroczyk 1, Tokaj 5, Pietruszko 2, Marciniak 2, Hajnos 2, Kupiec, Drobiecki 4, Czyczykało 3. Trener Bartłomiej Jaszka.
Gwardia: Malcher, Zembrzycki – Siwak 3, Zarzycki 3, Małecki, Mokrzki 2, Zieniewicz 1, Jankowski 6, Mauer 8, Milewski 2, Morawski 1, Działakiewicz 5, Skraburski. Trener Rafał Kuptel.
Sędziowali: Michał Fabryczny (Mysłowice) i Jakub Rawicki (Katowice). Kary: Zagłębie 6 min, Gwardia 10 min. Widzów 600.

Na zdjeciu w zielonej bluzie bramkarz Gwardii Adam Malcher w otoczeniu kolegów z zespołu.