Dwie przedświąteczne wygrane koszykarzy, może trzecia będzie po świętach

Druga połowa grudnia może się okazać niezwykle udana dla pierwszoligowych koszykarzy Weegree AZS-u Opole. Podopieczni Roberta Skibniewskiego zagrali dwa niezwykle zacięte mecze i oba wygrali po emocjonujących końcówkach.

Najpierw przed własną widownią 84:82 pokonali Polonię Warszawa wystawiając swoich kibiców na przyśpieszone bicie serca. W niedzielę z kolei w meczu w Zgorzelcu przez ostatnie 3 minuty nie potrafili celnie trafić do kosza gospodarzy i z wydawałoby się pewnego prowadzenia 92:74 rywale doprowadzili do wyniku 92:88 zdobywając 14 pkt z rzędu!. Na szczęście wynik meczu do jego końca już się nie zmienił.

Bohaterem spotkania został kapitan naszego zespołu doświadczony Adam Kaczmarzyk, który w całym meczu rzucił 35 punktów. Jego statystyki meczowe były doskonałe. Trafił 7/7  z rzutów osobistych, 5/6 za 2 punkty i 6/7 za 3 pkt.

Dzięki tym wygranym opolski zespół przesunął się na 9 miejsce w tabeli z bilansem 8 wygranych i 8 przegranych meczów.

Opolanie mają szansę polepszyć ten dorobek. Ostatnie tegoroczne spotkanie rozegrają bowiem 30 grudnia we własnej hali z GKS-em Tychy. Początek spotkania o 18:00.