Akademicy Politechniki Opolskiej bez medali AMP w piłce nożnej

Piłkarze Politechniki Opolskiej po utracie jesienią tytułu akademickiego mistrza Polski, mieli jeden cel, odzyskać miano najlepszych w Polsce. Opolanie w 2020 roku zajęli ostatecznie trzecie miejsce, zaś złote medale zdobyli piłkarze Uniwersytetu Szczecińskiego.

Mariusz Matkowski

Akademicy Politechniki Opolskiej, rozpoczęli turniej rozgrywany na czterech opolskich boiskach trochę pechowo. W pierwszym spotkaniu od 16 minuty przegrywali 0:1, jednak udało się doprowadzić do remisu z drużyną PWSZ Nowy Sącz 1:1, po golu Dębskiego.

W drugim meczu miało nastąpić przełamanie, jednak powtórzył się scenariusz z pierwszego spotkania. Przegrywali 0:1, by ostatecznie ponownie doprowadzić do remisu 1:1 a na listę strzelców znowu wpisał się Dębski.

W trzeciej odsłonie grupowej, nie mieli już nic do stracenia i aby wyjść z grupy musieli ten mecz wygrać. Mimo, że początek był bardzo nerwowy, gdyż opolscy piłkarze dochodząc do idealnych sytuacji bramkowych nie byli w stanie umieścić piłki w siatce rywali, to jednak konsekwencja w grze i dążenie do celu dały pozytywny efekt.

Trzeba było czekać aż 18 minut, aby otworzył się worek z bramkami i mecz po golach Fiksa, Zychowicza i Triniczka zakończył się wysokim zwycięstwem Politechniki Opolskiej nad drużyną Politechniki Śląskiej Gliwice 5:0 i jednoczesnym awansem z drugiego miejsca w grupie do ćwierćfinału AMP.

W ¼ finału AMP spotkały się dwie równorzędne drużyny. Po 60 minutach w spotkaniu AGH Kraków – Politechnika Opolska padł remis 1:1 i o awansie do półfinału musiały zadecydować rzuty karne. Tutaj, lepsi okazali się akademicy z Krakowa, którzy wygrali 3:2 i uzyskali awans.

Opolanie, marzenia o medalach Akademickich Mistrzostw Polski muszą odłożyć do przyszłego roku, a jutro zagrają jeszcze o miejsca 5-8.