Startowali na różnych frontach

W ostatnich dniach wiele dzieje się w klubie OK Bedmet Kolejarz Opole. Opolscy żużlowcy startowali w Krośnie, Zielonej Górze a także w duńskim Vojens i szwedzkiej Malilli.

Mariusz Matkowski

W środę kapitan opolskich żużlowców Oskar Polis pojechał do Krosna, aby powalczyć o finał Indywidualnych Mistrzostw Polski. Niestety, nie był to szczęśliwy występ zawodnika Kolejarza. Rozpoczął nieźle, bo w trzecim biegu przyjechał na miejscu drugim za królem krośnieńskiego toru Tobiaszem Musielakiem, potem było już niestety gorzej. W drugim swoim starcie motocykl Polisa zdefektował, zaś w trzecim w powtórce biegu nie zmieścił się w limicie czasu dwóch minut i został z biegu wykluczony. Na domiar złego, chwilę potem Polis otrzymał żółtą kartkę od sędziego za niesportowe zachowanie w parku maszyn i już go nie zobaczyliśmy na torze, z powodu wycofania się z zawodów.

Podobnie o pechu może mówić nasz gość z Częstochowy, Bartłomiej Kowalski. W pięciu startach zaliczył dwa wykluczenia oraz trzy defekty i z zerowym dorobkiem zakończył zawody.

W turnieju Zaplecza Kadry Juniorów w Zielonej Górze, bardzo dobrze zaprezentował się Mateusz Świdnicki. Wywalczył drugie miejsce, zdobywając 12 punktów, tuż za Wiktorem Jasińskim, który z 14 punktami wygrał cały turniej.

Dobrze za to spisał się Mads Hansen w Finale Indywidualnych Mistrzostw Danii w Vojens. Zawodnik Kolejarza zajął siódme miejsce, inkasując osiem punktów. Cieszy dobra forma Hansena, gdyż w bezpośrednich biegach pokonał takich zawodników m.in. jak: Michael Jepsen Jensen, Niels Kristian Iversen, Kenneth Bjerre czy idol częstochowskich lwów Leon Madsen.

W sobotę na bydgoskim torze zobaczymy ligowego lidera OK Bedmet Kolejarza Opole. W turnieju rozpoczynającym cykl SEC 2021 wystartuje Jacob Thorssell, który zastąpi kontuzjowanego Bellego. Kapitan Dackarna Mallila dobrze spisał się w lidze szwedzkiej i dopisał do dorobku swojej drużyny 8 punktów plus trzy bonusy, a jego drużyna pokonała Masarna Avesta różnicą 20 punktów 55:35.

W niedzielę podopieczni trenera Mikołajczaka wracają na Wschodnią 2. Równo o 16.00 na opolskim żużlodromie im. Mariana Spychały kibice ponownie będą mogli dopingować Kolejarza, który plasuje się obecnie na pozycji lidera 2. Ligi Żużlowej, a w tym dniu o kolejne ligowe punkty powalczy z drużyną MSC “Wölfe” Wittstock.

Na zdjęciu: Bartłomiej Kowalski i Jacob Thorssell, foto: Mariusz Matkowski