Reprezentacja Polski w piłce ręcznej przyjedzie do Opola!

Wiosna w Stegu Arenie upłynie nam pod znakiem sportowych emocji na międzynarodowym poziomie. 29 kwietnia do Opola przyjedzie reprezentacja Polski w piłce ręcznej, która w ramach eliminacji do mistrzostw Europy podejmie Słowenię.

Bardzo cieszymy się, że reprezentacja Polski w piłce ręcznej zawita do naszego miasta – przyznaje wiceprezydent Opola, Przemysław Zych. – Mamy piękny obiekt i powstał właśnie po to, aby odbywały się w nim mecze na najwyższym, międzynarodowym poziomie. Chcielibyśmy oczywiście, żeby taki mecz odbył się przy wypełnionej Stegu Arenie, ale o takich czy innych możliwościach zdecydują obostrzenia. Liczę jednak, że choć część miejsc będzie udostępniona i mieszkańcy będą mogli cieszyć się występami najlepszych szczypiornistów w kraju – dodaje.

Istnieje spora szansa, że w kadrze Patryka Rombla znajdą się szczypiorniści Gwardii Opole. Maciej Zarzycki, Szymon Działakiewicz i Jan Klimków byli bowiem bardzo blisko wyjazdu na styczniowe mistrzostwa świata, które odbyły się w Egipcie. Mecz eliminacyjny poprzedzi zgrupowanie kadry, które także odbędzie się w stolicy województwa opolskiego. Niejednokrotnie przekonywaliśmy się już, że w Opolu panuje sportowa atmosfera, czego wielokrotnie byliśmy świadkami także w Stegu Arenie.

Spotkanie będzie też transmitowane w telewizji, co jest możliwe dzięki przebudowie sprzed kilku lat Stegu Areny. Obiekt jest bowiem dostosowany do prowadzenia transmisji z wielu kamer, przygotowane są też miejsca dla komentatorów i realizatorów.

To kolejne wielkie wydarzenie sportowe, które zawita do opolskiej Stegu Areny. Reprezentacja Polski w piłce ręcznej miała okazję już wcześniej gościć w Opolu. W 2019 roku zespół prowadzony przez Piotra Przybeckiego pokonał po rzutach karnych kolejno Japonię i Rumunię. Mecze odbywały się w ramach 4 Nations Cup. Dwa lata wcześniej do Opola zawitały najlepsze kluby świata w siatkówce, które rywalizowały o klubowe mistrzostwo świata. Kilkanaście miesięcy później reprezentacja Polski w siatkówce w ramach przygotowań do turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich pokonała Kanadę 3-2.

W 2019 roku z kolei w Stegu Arenie swój mecz zagrała też reprezentacja Polski w futsalu. W tym przypadku historia także zatoczy koło, bowiem 14 kwietnia najlepsi polscy piłkarze halowi także rozegrają mecz kwalifikacyjny do mistrzostw Europy. Zmierzą się bowiem z Czechami. Wszystko wskazuje na to, że z orzełkiem na piersi wybiegnie wówczas Krzysztof Elsner, czyli lider Dremana Futsal Opole Komprachcice.

Co ciekawe, reprezentacja Polski w piłce ręcznej po remoncie obiektu – jeszcze nie przegrała.