Historia o złodziejach czasu w „Lalkach”

Na drugi nowy spektakl w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora musimy poczekać jeszcze ponad miesiąc. Mimo że czasu jeszcze sporo, to już teraz warto zarezerwować sobie czas pod koniec lutego. A to dlatego, że pierwszą tegoroczną premierą będzie „Momo”.

Spektakl będzie oparty na książce pod tym samem tytułem autorstwa Michaela Ende. Jeśli komuś to nazwisko niewiele mówi to na pewno każdy kojarzy film „Niekończąca się opowieść” z 1984 roku na podstawie twórczości właśnie Michaela Enda. To tez najpopularniejsze dzieło niemieckiego pisarza, które we wrześniu zeszłego roku doczekało się spektaklu w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Teraz „lalki” idą za ciosem i na koniec lutego planują premierę spektaklu „Momo” na podstawie drugiej najsłynniejszej książki Endego.

Tak o lutowej premierze piszą jej twórcy na swojej stronie internetowej:

„Momo, czyli osobliwa historia o złodziejach czasu i dziewczynce, która odzyskała dla ludzi skradziony czas” (bo tak brzmi pełny tytuł polskiej wersji książki) to doskonała pozycja na dzisiejsze, pełne pośpiechu i zawirowań czasy. Poprzez realizację tego spektaklu pragniemy opowiedzieć naszym małym i większym widzom, jak ważne w życiu są takie zagadnienia jak bezinteresowna przyjaźń, rozwijanie wyobraźni czy relacje międzyludzkie. I że naprawdę warto mieć na to wszystko czas. Przy użyciu najnowocześniejszych technik teatralnych, wizualnych i audiowizualnych pragniemy stworzyć wielopoziomowe widowisko, które pozwoli nam zabrać widzów w kolorowy, przesycony pozytywną energią świat Endego, w którym mała dziewczynka, Momo, ratuje świat przed unicestwieniem poezji, piękna i miłości.

Za adaptację i reżyserię „Momo” odpowiada Jacek Bała, a na scenie zobaczymy m.in. Karolinę Gorzkowską, Aleksandrę Mikołajczyk, Andrzeja Mikoszę, Zygmunta Babiaka i Krzysztofa Jarotę.

Premiera 25 lutego o godzinie 17:00 w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora.

Fot. FB/Opolski Teatr Lalki i Aktora

Najnowsze artykuły