Dreman na “piątkę”. Koszykarze wykonali zadanie. Reszta ligowców z Opola na tarczy

Najlepsze wrażenie po sportowym weekendzie pozostawili piłkarze halowi Dremana Futsal Opole Komprachcice. Nasz zespół prowadził z AZS-em UW Wilanów już od 3. minuty po efektownym strzale Maksyma Pautiaka. Po 10-ciu minutach było 2:0, a cały mecz zakończył się pewną wygraną opolan 5:0. Dreman umocnił się na 5. pozycji w tabeli i do wyprzedzającego go zespołu z Leszna traci tylko dwa punkty.

Porażki doznała w Fortuna 1. lidze Odra Opole. W Pruszkowie w 90-tej sekundzie gry Znicz objął prowadzenie 1:0 i utrzymał je do końca spotkania. Odra miała co najmniej trzy sytuacje do zmiany rezultatu, ale albo nasi piłkarze nie trafiali celnie albo akcje niwelowała obrona Znicza. Odra pozostała na drugim miejscu w tabeli z dorobkiem 30 punktów po 17-tu rozegranych spotkaniach.

W Orlen Superlidze piłkarzy ręcznych dramatyczny, ale ostatecznie przegrany po rzutach karnych mecz rozegrała Corotop Gwardia Opole, która w regulaminowym czasie gry zremisowała w Kaliszu z MKS-em 25:25. W serii rzutów karnych lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 4:3. Gwardia z dorobkiem 20-tu punktów zajmuje 6. miejsce w tabeli.

W Tauron lidze siatkarek UNI Opole przegrało we Wrocławiu z Volleyem 1:3 w setach 22:25, 20:25, 25:20, 23:25.

W 1 lidze koszykarzy Weegree AZS Politechnika Opolska pokonała najsłabszy zespół rozgrywek Sokół Międzychód na jego parkiecie 90:83. Najwięcej punktów dla naszej ekipy po 19. zdobyli Adam Kaczmarzyk i Dominik Rutkowski. Opolanie z dorobkiem 8 wygranych i 5. porażek zajmują 5. miejsce w tabeli.