Sportowy weekend ligowców z Opola sinusoidalny

Jako pierwsze na parkiet wyszły siatkarki UNI Opole, które podejmowały Mistrza Polski ŁKS Łódź. Podopieczne Nicoli Vettoriego choć przegrały 0:3 to zrobiły to z honorem a od wygranych w dwóch setach dosłownie dzieliła je jedna piłka. Ostatecznie łodzianki wygrywały: 27:25, 32:30 i 25:22. Najwięcej bo 17 punktów dla naszego zespołu zdobyła Ana Karina. Tyle samo po stronie ŁKS-u zgromadziła Amanda Campos.

W sobotę w Orlen lidze handballu Corotop Gwardia uległa Górnikowi Zabrze 28:30. Dwie bramki przewagi goście osiągnęli kończąc pierwszą połowę wynikiem 14:12. goście rozpoczęli mecz od prowadzenia 3:0 a opolanie pierwszą prawkę zdobyli dopiero w 9. minucie gry. Ambitnie walczący podopieczni Bartosza Jureckiego potrafili w 27 minucie doprowadzić do remisu 11:11 po szybkiej kontrze Piotra Jędraszczyka. Niestety później było gorzej. Górnicy w 40. minucie “odskoczyli” na 19:15 a w 54 minucie na 27:22 i mimo zrywu gwardzistów i indywidualnego krycia potrafili tylko częściowo zniwelować straty.

Nie zawiedli pierwszoligowi koszykarze Weegree AZS-u Opole, którzy po bardzo dobrym i emocjonującym spotkaniu pokonali Deckę Pelplin. 81:74. Spotkanie od początku było bardzo zacięte. Dwie pierwsze kwarty opolanie na przemian 21:17 dla akademików i 22:21 dla drużyny z województwa pomorskiego. W trzeciej ponownie lepsi goście 19:16 i remis 58:58. Ostatnia kwarta była jednak popisem podopiecznych Roberta Skibniewskiego. Kamil Białachowski wyprowadził akademików na prowadzenie 70:68za chwilę piłkę przejął Jakub Kobel i zrobiło się 72:68 i od tego momentu opolanie kontrolowali przebieg meczu zasłużenie wygrywając 81:74. Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobyli Dominik Rutkowski 20 i Jakub Kobel 17 pkt.  AZS zanotował 9-te  zwycięstwo w sezonie i awans na 5 miejsce w pierwszoligowej tabeli.

W III lidze opolskiej drugi zespół Weegree AZS Politechnika Opolska rozgromił Akademię Czerwono Czarni Namysłowskiego Klubu Sportowego Start 150:60 a najwięcej punktów 34 dla naszego zespołu zdobył Jakub Wójcicki 34.

W ekstraklasie futsalu znakomicie spisujący się Dreman Opole Komprachcice w meczu kolejki zremisował w Gliwicach z Piastem 3:3. Nasza drużyna komplet punktów straciła na… 17 sekund! przed końcem meczu kiedy to gospodarze doprowadzili do remisu mimo, że na nieco 2 minuty przed końcem przegrywali 1:3. Po pierwszej rundzie rozgrywek Dreman zajmuje wysokie 5 miejsce w tabeli z dorobkiem 29 punktów.

Powoli kończy także tegoroczne rozgrywki pierwszoligowa Odra Opole. Tym razem pojedynek naszego zespołu ze Stalą Rzeszów został rozegrany w Bełchatowie. Było to pierwsze spotkanie rundy wiosennej. Po wyrównanym pojedynku padł remis 1:1. Bramkę dla Odry zdobył dosłownie “rzutem na taśmę” w 90 minucie z rzutu karnego Borja Galan. Opolanie ostatni mecz w tym roku rozegrają w Rzeszowie z Resovią 15 grudnia. Na razie ekipa trenera Adama Noconia zajmuje 3 miejsce w Fortuna 1. lidze z dorobkiem 31 punktów.

Ponad 200 zawodników i zawodniczek ukończyło III edycję biegu “Malinowy Mikołaj” w Opolu. 5-cio kilometrowy dystans na dwóch 2,5 km pętlach wokół kąpieliska Malina najszybciej pokonał Piotr Berlik z Klubu Biegowego Odra Opole uzyskując czas 18 minut i 55 sekund. Na podium znaleźli się także Aleksander Chłąd z Przysieczy i Ryszard Kern, biegacz KB Odra z Kotorza Małego.

Wśród pań triumfowała Katarzyna Jędrzejewska z czasem 22 minuty i 11 sek., która wyprzedziła Monikę Kiedrowicz z Oławy i Karolinę Markiewicz z Opola na co dzień znakomitą kajakarkę.

Najstarszym zawodnikiem, który ukończył rywalizację był 73-letni Władysław Bartoszewicz z Opola. Gratulujemy!