Pięć medali na MMP dla AZS-u Politechniki Opolskiej

Na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Poznaniu, z dobrej strony zaprezentowali się kajakarki i kajakarze AZS-U Politechniki Opolskiej.

Najlepszy wynik uzyskał Michał Bil, który zdobył srebrny medal i tytuł v-ce Mistrza Polski U-23. W tym samych finale jego kolega klubowy Piotr Morawski był dziewiąty.

W konkurencji pań, Paulina Markiewicz, Marta Witkowska, Kinga Jankowska i Emilia Szczepanek w olimpijskiej konkurencji K-4 500m wywalczyły drugie miejsce. Wynik dziewczyn z pewnością cieszy, gdyż na podium ustąpiły miejsca jedynie drużynie z Bydgoszczy, a ta składała się z samych reprezentantek Polski.

Trzeci wywalczony krążek, tym razem koloru brązowego zawiesił na swojej szyi kanadyjkarz Mateusz Borgieł.

Bardzo dobrze spisał się także, młody Alexander Marasa zajmując 6 miejsce w konkurencji C-1 200m. Marta Witkowska K-1 500m uzyskała czas 1.57. Był to dobry czas, który w innym półfinale promowałby ją do finału A. Niestety, tak się nie stało. W trudnym Pf Marta zajęła 4 miejsce i awansowała do finału B gdzie ostatecznie wywalczyła 3 miejsce.

Najmłodszy zawodnik opolskiej ekipy, Dawid Książek w Mistrzostwach Polski Młodzików dostał się do finału gdzie zajął 28 miejsce. To pierwsze tak duże zawody Dawida i cieszy z pewnością już sam awans do grupy finałowej tego zawodnika.

W drugim dniu Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i drugi dzień zmagań naszych zawodników.

Rano nasi sprinterzy walczyli o najwyższe lokaty na ich koronnym dystansie 200m, gdzie reprezentowali nas

-C1 200m kobiet – Aleksandra Jacewicz – 4 miejsce

-K1 200m kobiet – Kinga Jankowska – w finale B zajęła 8 miejsce, zaś Paulina Markiewicz zakwalifikowała się do finału A gdzie zajęła także 8 miejsce.

W wyścigi dwójek opolska drużyna wywalczyła:

-C2 1000m – Mateusz Borgieł z Alexandrem Marasa – po zaciętej walce do samego końca zajęli 2 miejsce

-K2 1000m – Michał Bil z Piotrem Morawskim – zameldowali się na mecie jako pierwsi deklasując rywali

-K2 500m kobiet – Marta Witkowska z Kingą Jankowską zajęły 6 miejsce, zaś Paulina Markiewicz z Emilią Szczepanek 8 miejsce

Ostatecznie w klasyfikacji medalowej drużyna AZS-u Politechniki Opolskiej zajęła 4miejsce zdobywając 1 złoty medal, 3 srebrne i 1 brązowy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy wracają do treningów, gdyż za 3 tygodnie ponownie będą walczyć o medale, tym razem na Mistrzostwach Polski Seniorów.