Koszykarze Weegree AZS Politechnika Opolska jednak bez medali 1 ligi

Nie staną na podium zaplecza elity przedstawiciele Weegree AZS Politechnika Opolska. W drugim starciu walki i trzecie miejsce podczas rywalizacji mecz i rewanż przegrali w Kołobrzegu z Kotwicą 63:69, a że u siebie wygrali tylko jednym „oczkiem” to brąz przypadł rywalom.

Tak na dobrą sprawę podopieczni Kamila Sadowskiego w hali rywala nie bronili więc praktycznie żadnej zaliczki, a i rewanż długo nie układał się po ich myśli. Wszak pierwszą kwartę przegrali 15:23. W drugiej też nie było zbyt dobrze, szczególnie w ofensywie gdyż rzucili tylko 11 punktów. Na szczęście rywale również się w tym aspekcie nie wyróżniali zdobywając tylko trzy więcej. Niemniej do przerwy było 37:26 dla Kotwicy.

Po zmianie stron gra gości wyglądała już jednak znacznie lepiej. Nie tylko dlatego, że trzecią odsłonę wygrali 22:13. Tym samym, po celnej trójce Jakuba Kobla, zniwelowali straty na „odległość” jednego rzutu (48:50). W kolejnej części miejscowi znowu nieco odskoczyli, ale po dwóch z rzędu trafieniach z dystansu Dominika Rutkowskiego mieliśmy remis po 60. Niestety na finiszu więcej “zimnej krwi” zachowali rywale i koniec końców zwyciężyli odpowiednio wysoko.

Tym samym trzecie miejsce i medal opolanom przeszły koło nosa. Tak czy inaczej jednak był to ich bardzo dobry sezon, a pod względem końcowej lokaty to najlepszy w historii.

Kotwica Kołobrzeg – Weegree AZS Politechnika Opolska 69:63 (23:15, 14:11, 13:22, 19:15)
Weegree AZS PO: Kaczmarzyk 14, Rutkowski 12, Kobel 11, Kiwilsza 10, Krefft 6, Piszczatowski 4, Jodłowski 3, Kapuściński 3, Skiba.