Koszykarze Weegree o krok bliżej fazy play off

Ważne zwycięstwo zanotowali koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej pokonując we Wrocławiu WKK 98:75.

“To pierwszy z czterech kroków przybliżający nas do zapewnienia sobie awansu do rundy play off” – przyznaje manager drużyny Dariusz Nawarecki. Chodzi oczywiście o liczbę wygranych gier w rundzie zasadniczej. Im więcej ich będzie tym większe szanse by opolanie znaleźli się nawet w pierwszej czwórce tego etapu rozgrywek.

Początek meczu był jednak zaskakujący. Młody zespół z Wrocławia objął prowadzenie 7:0 i dopiero na niespełna 5 minuty przed zakończeniem kwarty AZS wyrównał na 11:11. Niestety znów kolejnych 6 punktów z rzędu zdobyli wrocławianie a Weegree goniło do stanu 22:21 dla gospodarzy, którzy na przerwę schodzili przy prowadzeniu 28:21.

Na drugą kwartę wyszły odmienione drużyny. Zmiana systemu gry i jej przyśpieszenie spowodowało, że akademicy pewnie wygrali tę część gry 24:11 i do przerwy prowadzili 45:39. W drugiej połowie gospodarze walczyli tylko w trzeciej kwarcie zmniejszając straty do 4. punktów na 90 sekund przed jej zakończeniem (58:54). Chwilowy kryzys został szybko zażegnany i ostatni rzut Dominika Rutkowskiego wyprowadził AZS na prowadzenie 64:55.

Ostatnia część meczu była już jednostronna. 70:55, 75:58, 84:60 i wygrana kwarta 34:20 dała zwycięstwo Weegree AZS 98:75. Drużyna Roberta Skibniewskiego zajmuje 4 miejsce w tabeli. Po 29 meczach ma 48 punktów.

Kolejne spotkanie opolanie rozegrają 10 marca na własnym parkiecie z Sokołem Międzychód. Początek godzina 16:00.