Finał nie dla opolskich studentów, choć był blisko [galeria zdjęć!]

Nie udało się studentom Uniwersytetu Opolskiego ani opolskiej Politechniki zapewnić sobie awansu do turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie. Bardzo bliska tego celu była drużyna uniwersytecka.

W trwających przez całą sobotę zawodach w swojej grupie eliminacyjnej gospodarze imprezy odnieśli dwa zwycięstwa i zanotowali dwie porażki co spowodowało, że znaleźli się w grupie drużyn walczących o miejsca 9-12.

Wyniki UO w grupie:

UO Opole – UKEN Kraków 4:3
UO Opole – PK Kraków 6:1
PWr Wrocław – UO Opole 4:3
PŚ Gliwice – UO Opole 5:2

Z kolei drużyna naszej Politechniki nie zaznała smaku zwycięstwa i swojej grupie zajęła ostatnie 5 miejsce. i ostatecznie została sklasyfikowana na miejscach 17-20.

Wyniki PO w grupie:

PO Opole – AWF Katowice 1:6
UJ Kraków – PO Opole 5:2
AWF Kraków – PO Opole 7:0
PŚk Kielce – PO Opole 4:3

W niedzielnych rozgrywkach pucharowych drużyna UO zdobyła puchar pocieszenia bowiem wygrywając dwa mecze najpierw z Uniwersytetem Jagiellońskim 4:2 a następnie w takim samym stosunku z Uniwersytetem Medycznym z Lublina zajęła miejsce dziewiąte, które jednak nie dało awansu do turnieju finałowego, do którego nasza drużyna dotarła w poprzednim roku akademickim.

-Było blisko, możemy powiedzieć, że zabrakło paru skutecznych akcji i lotek zwłaszcza w spotkaniu z wrocławską Politechniką, ale nie mamy do siebie żalu bo rzeczywiście ten sportowy łut szczęścia tym razem uśmiechnął się do naszych rywali – podsumowała turniej zawodniczka naszego zespołu a jednocześnie prezeska  AZS UO Matylda Chudzik. – Bardzo się cieszymy z wysokich ocen za organizację turnieju, co docenili nasi goście bo granie w takiej hali jak Stegu Arena zrobiło wrażenie na większości drużyn – dodała Matylda Chudzik.

Trzy najlepsze drużyny zostały uhonorowane pucharami, a wszystkie osiem ekip, które awansowały do finału otrzymały pamiątkowe symboliczne czeki.

W meczu finałowym AWF Katowice pokonał AWF Wrocław 4:2, zaś w spotkaniu o 3 miejsce AGH Kraków wygrała z Politechniką Śląską Gliwice 4:2.

Klasyfikacja końcowa turnieju, którego Czas na Opole był patronem medialnym przedstawia się następująco: