“Wilczyce” o krok od 7. miejsca w ekstraklasie

Zwycięstwem 3:2 w Kaliszu nad MKS-em siatkarki UNI Opole znacznie zwiększyły swoje szanse na zajęcie siódmego miejsca w Tauron Lidze siatkarek. O końcowym wyniku zdecyduje pojedynek rewanżowy w środę w Opolu.

Spotkanie w Kaliszu opolanki rozpoczęły z animuszem i w połowie pierwszego seta objęły prowadzenie 16:11 po bloku Marty Orzyłowskiej. Chwilę później kolejny blok tym razem Marty Pamuły powiększył prowadzenie podopiecznych Nicoli Vettoriego do 21:11! 10 punktów przewagi utrzymało się do końca seta wygranego przez opolanki 25:15. Początek drugiego seta okazał się bardziej wyrównany. Od początku prowadziło UNI, ale gospodynie wyrównały na 9:9. Na szczęście w końcówce nasze siatkarki “włączyły drugi bieg” i odskoczyły na 22:14 wygrywając partię 25:17.

Wydawało się, że spotkanie zakończy się bardzo szybko a tymczasem dwie kolejne partie padły łupem kaliszanek. W trzecim wyszły one po akcji blokiem na prowadzenie 17:11 i zwyciężyły 25:20 a w czwartym secie ich dominacja była jeszcze większa. 10:6, 13:8, 15:11 i 18:13 i ostatecznie wygrana gospodyń 25:17.

O losach meczu zdecydował tie break, w którym ekipa Vettoriego szybko wyszła na prowadzenie na 2:0 i 6:2 po bloku Pamuły i na zmianę stron przechodziły przy trzy punktowym prowadzeniu 8:5. Rywalki potrafiły odrobić część strat i zbliżyły się do wyniku 10:11. Końcówka była jednak popisem naszej drużyny, która zwyciężyła 15:11 i w całym meczu 3:2.

Rewanż w środę (10.04.) w Opolu o 15:45.