Wilczyce pokazały pazury

W czwartej kolejce tegorocznego sezonu Tauron Ligi siatkarek pierwsze zwycięstwo odniosła drużyna Uni Opole. Podopieczne Nicoli Vettoriego pokonały MKS Kalisz 3:1 w setach 25:16, 16:25, 26:24 i 25:22. Bardzo dobre spotkanie rozegrała Ana Karina Olaya, która zdobyła 27 punktów dla swojego zespołu i zasłużenie odebrała statuetkę MVP meczu.

Mecz nie stał niestety na wysokim poziomie. Widoczna była nerwowość w grze obu drużyn, które popełniły sporo błędów własnych zarówno w ataku jak i obronie. Dwa pierwsze sety miały zaskakujący przebieg bowiem w pierwszym gra była wyrównana do stanu 14:13 dla gospodyń i wtedy nagle zespół z Kalisza “nagle stanął”. Opolanki dzięki znakomitej zagrywce Katarzyny Zaroślińskiej – Król odskoczyły na 22:13 i pewnie wygrały seta. W partii drugiej “Wilczyce” wyszły na prowadzenie 10:5 a widzowie przecierali oczy ze zdumienia bowiem nasze zawodniczki grały w tym fragmencie meczu bardzo dobrze. I nagle “stanęły” opolanki. Kaliszanki wyrównały na 14:14 i ostatni fragment seta wygrały 11:2!.

Dwie ostatnie partie były bardzo nerwowe, ale w ich końcówkach szala wygranych przesuwała się na opolską stronę i ostatecznie całe spotkanie akademiczki zakończyły zwycięstwem 3:1.

Zobaczcie ostatnią akcję meczu czyli atak Any Kariny Olayi i radość opolanek po zwycięstwie.