Prezent na Dzień Kobiet: wygrana i awans do play off – “Wilczyce zakończyły rundę zasadniczą

Pewną wygraną 3:0 w Tarnowie nad Grupą Azoty Akademią zakończyły rundę zasadniczą ekstraklasowe siatkarki UNI Opole. Podopieczne Nicoli Vettoriego zwyciężały w poszczególnych setach 25:17, 25:18 i 25:17. Opolanki zapewniły sobie co najmniej 7. lokatę w tabeli choć aktualnie są na miejscu 6-tym to mogą zostać wyprzedzone przed drużynę z Radomia, która swój ostatni mecz rozegra w poniedziałek. To oznacza, że opolanki zapewniły sobie grę w fazie play-off a dodatkowo w najbliższy weekend wystąpią w turnieju finałowym Pucharu Polski w Nysie.

Sam mecz w Tarnowie trwający ledwie 66 minut miał bardzo jednostronny przebieg. Zdegradowane już wcześniej do 1. ligi tarnowianki nie stawiały większego oporu naszemu zespołowy, w którym prym wiodła Katarzyna Zaroślińska – Król wybrana najlepszą zawodniczką meczu (MVP).

Pierwszy punkt meczowy zdobyła Karina Olaya a po chwili Katarzyna Połeć atakiem ze środka wyprowadziła nasz zespół na prowadzenie 7:2. Przewaga “Wilczyc” wzrastała. 12:4 i 18:8 po bloku Marty Orzyłowskiej i pewnie wygrany set do 17-tu.

Nieco bardziej wyrównany był początek partii drugiej. Nasze zawodniczki prowadziły 6:4 i 8:4, ale po chwili rywalki doprowadziły do remisu 9:9 po bloku Katarzyny Marcyniuk i złym zagraniu naszej rozgrywającej Julii Bińczyckiej. Ambitne tarnowianki nawet wyszły na prowadzenie 11:10 i 13:12, ale na tym skończyły się ich aktywa. Atak Zaroślińskiej – Król zmienił prowadzenie na 14:13 dla opolanek a za chwilę przewaga wzrosła do trzech punktów: 16:13 i 18:15. Od stanu 20:18 tarnowianki nie zdobyły już punktu a partię atakiem ze skrzydła ponownie zakończyła Zaroślińska – Król.

Set trzeci był tylko formalnością. 8:2 i 13:6 zapowiadały pogrom, ale trener Vettori dał szansę gry zmienniczkom co niewiele zmieniło w obrazie meczu i nasza drużyna wygrała seta 25:17 i cały mecz 3:0.

Była to trzecia wygrana UNI 3:0 w tym sezonie i jednocześnie 9. wygrana przy 13. porażkach. Łącznie nasz zespół zdobył 30 punktów, wygrał 35 setów i 45 przegrał. Najlepiej punktującą zawodniczką naszego teamu w rundzie zasadniczej była Karina Olaya, która wywalczyła ich 290.

W pierwszej rundzie fazy play-off opolankom przyjdzie się mierzyć bądź z Rzeszowa lub Bielska Białej.