Koszykarze z Opola wypuścili z rąk niemalże pewne zwycięstwo!

W niesamowitych okolicznościach porażkę ponieśli koszykarze Weegree AZS Politechnika Opolska w Lublinie. Na dwie sekundy przed końcem starcia prowadzili jeszcze czterema punktami, ale przez ten czas jeden z rywali rzucił im dwie „trójki” i ostatecznie przegrali!

Takie rozstrzygnięcie boli też z paru innych powodów. Opolanie przyjechali do niżej notowanej ekipy UMCS II Start uskrzydleni serią pięciu zwycięstw z rzędu. Do tego świetnie weszli w spotkanie, gdyż szybko było już 19:6 dla nich.

Miejscowi jednak nie poddali się i stopniowo odrabiali straty. Szczególnie dobry okres pod tym względem zanotowali na przełomie pierwszej i drugiej odsłony. Wówczas to zmniejszyli dystans do czterech „oczek” (25:29). Później wydawało się, że nasi koszykarze opanowali sytuację, bo koniec końców wygrali także drugą kwartę, a na przerwę schodzili przy stanie 45:37, a tuż po zmianie stron powiększyli tę przewagę jeszcze o połowę.

Niestety, trzecia odsłona należała już zupełnie do lublinian, którzy nie tylko nie poddali się, ale na samym jej finiszu dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. Na początku czwartej części poszli za ciosem i było już 64:58 dla nich. Tym razem jednak to podopieczni Kamila Sadowskiego pokazali, że i oni nie zamierzają składać broni. Najpierw zniwelowali nieco straty rzutami wolnymi, a następnie dołożyli trafienia z dystansu.

Gdy na zegarze zostało niespełna dwie minuty goście wyszli na prowadzenie 82:78 i wydawało się, że sytuacja jest opanowana. Tym bardziej, że podobną przewagę mieli na dwie sekundy przed końcową syreną (89:85). Co prawda wówczas to „trójkę” dla przeciwnika trafił  Damian Jeszke, ale i tak wszystko było w rękach opolan. Nic z tego jednak. Przyjezdni popełnili fatalny błąd przy wyprowadzeniu akcji, piłkę przejął ponownie Jeszka i rzutem rozpaczy poprowadził ekipę z Lublina do triumfu.

Nie pomogły zatem 24 punkty i pięć „trójek” Adama Kaczmarzyka oraz 20 „oczek” i 10 zbiórek Szymona Kiwilszy. Tak czy inaczej team z Opola utrzymał się na piątej pozycji w tabeli 1 ligi.

AZS UMCS Start II Lublin – Weegree AZS Politechnika Opolska 91:89 (20:26, 17:19, 22:13, 32:31)
Weegree AZS PO: Kaczmarzyk 24, Kiwilsza 20, Rutkowski 15, Wilk 11, Jodłowski 8, Krefft 5, Skiba 4, Piszczatowski 2, Kapuściński.