Zawodnik AZS-u pojedzie na Igrzyska do Tokio!

Dawid Tomala dzięki świetnemu występowi w słowackich Dudincach zapewnił sobie kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Piotr Jankowski

Reprezentant AZS-u Politechniki Opolskiej został mistrzem Polski w chodzie na 50 kilometrów, pojawiając się na mecie ponad 30 sekund przed ustalonym na poziomie 3:50.00 minimum olimpijskim. Jest zaledwie trzecim Polakiem w chodzie na 50 kilometrów, który zapewnił już sobie wyjazd do Tokio.

Warto podkreślić, że Tomala po raz pierwszy w życiu wystartował na 50 kilometrów. – Pierwsze miejsce w kraju i od razu kwalifikacja na Igrzyska. Wszystko poszło zgodnie z planem. Tym bardziej się cieszę, że zostałem ostatnim mistrzem Polski na tym dystansie. Walka trwa – zaznacza Dawid.

Chód na 50 kilometrów ukończyło 40 zawodników, z czego pięciu to Płacy. Wicemistrzem Polski z czasem prawie 20 minut gorszym został Rafał Sikora, a po brąz sięgnął Robert Goławski. Całe zawody wygrał Gwatemalczyk Bernardo Uriel Barrondo Garcia.