LZS Grudzice zdobył powiatowy Puchar Polski!

Bardzo dobrze radzi sobie w zmaganiach o Puchar Polski występujący w klasie B zespół LZS-u Grudzice. Opolski team wywalczył właśnie trofeum na szczeblu powiatowym!

Chwała naszej ekipie należy się tym większa, iż w finale zmierzyła się z grającą szczebel wyżej Unią Raszowa-Daniec. Zresztą podopieczni Bartosza Winiarza zwyciężyli w niesamowitych okolicznościach i chodzi nie tylko fakt, iż uczynili to „hokejowym wynikiem” 7-5!

Spotkanie zaczęło się bowiem wyśmienicie dla przyjezdnych, którzy po kwadransie z małym „okładem” prowadzili już 3-0! Co prawda jeszcze przed przerwą dwie bramki zdobył Oleg Burlea, ale i tak rywale zdołali przedzielić to jeszcze jednym trafieniem. Gdy tuż po zmianie stron kontaktowego gola zdobył Kamil Koliński, wydawało się, że miejscowi „pójdą za ciosem”. Niestety, nie tylko tego nie zrobili, ale gdy upływał półmetek drugiej odsłony goście znowu odskoczyli, tym razem na 5-3. Ostatnie 10 minut to jednak popis opolan, którzy w tym czasie zdobyli cztery bramki, a po dwie na swoje konto zapisali Przemysław Pławiak i Burlea.

Triumfatorzy zagrali w składzie: Cieślok – Kauczuk (W. Pukhlich, M.Pukhlich), Sura, Nowak, Burzyk, Barcikowski, Mizio (Koliński), Ochenduszko (Bul), Plotnicov (Szenawa), Pławiak, Burlea.

Tym samym LZS Grudzice zagra o Terytorialny Puchar Polski w ramach tzw. Regionu 3. Przeciwnikiem naszej ekipy będzie Polonia Karłowice czyli spadkowicz z okręgówki, który jest na dobrej drodze do powrotu tamże. Mecz ten zaplanowano na 16 czerwca.