Terytorialny Puchar Polski jednak nie dla zespołu z Grudzic

Nie udało się piłkarzom LZS-u Grudzice zdobyć Terytorialnego Pucharu Polski w Regionie Opole. W finale tych zmagań przegrali u siebie z Polonią Karłowice 0-3.

Należy tu jednak zaznaczyć, iż rywale nie tylko występują w klasie A czyli poziom wyżej, ale już w ten weekend mogą zapewnić sobie powrót – po roku przerwy – do „okręgówki”. Do tego w drużynie tej gra sporo zawodników z przeszłością w wyższych ligach jak np. Przemysław Szczupakowski, Karol Wanat i Michał Zboch, prowadzi ją doskonale znany w regionie Wojciech Lasota. I to właśnie pierwszy z wymienionych zdobył drugą z bramek. Wynik otworzył z kolei Michał Wróbel, a rywalizację „zamknął” na kwadrans przed końcem gol samobójczy.

Warto tu odnotować, iż kadra miejscowych na tak ważny mecz prezentowała się następująco: Waldemar Barcikowski, Arif Burzyk, Maciej Cieślok, Łukasz Gurbierz, Adrian Kauczuk, Kamil Koliński, Piotr Kotyś, Kamil Lisoń, Filip Majewski, Sebastian Michalski, Jędrzej Mizio, Mateusz Nowak, Piotr Ochenduszko, Patryk Pasoń, Gheorghi Plotnicow, Przemysław Pławiak, Dawid Skupiński, Tomasz Sura. Nie mógł zagrać za to, z powodu kontuzji, lider ofensywy Oleg Burlea.

Przypomnijmy, iż nasz team zanim doszedł do tej fazy zmagań pokonał kolejno Wiking Opole (po rzutach karnych 3-1, w meczu 3-3), Chrząszcz Chrząszczyce 8-3 i Unię Raszowa-Daniec 7-5.

Co ciekawe czwartkowy finał TPP w Grudziach był jednym z ostatnich akcentów na boiskach Opola w tym sezonie. Ostatnim będzie starcie LZS-u Sławice, który w niedzielę o godz. 17, w ramach walk o punkty klasy A, podejmie Burzę Lipki.