Pierwsze zwycięstwo Gwardii II Opole w 2 lidze!

Nie tylko w Superlidze o punkty walczą piłkarze ręczni Gwardii Opole. Na czwartym szczeblu zmagań coraz śmielej radzą sobie bowiem także rezerwy tego zespołu…

Podopieczni Marka Jagielskiego właśnie zanotowali pierwszy triumf w zmaganiach grupy dolnośląskiej. W Swarzędzu pokonali wszak miejscowego Lidera 28:26.

Początkowo nie zanosiło się na problemy w tym starciu, albowiem goście szybko zaczęli nadawać ton grze, a rywale po raz pierwszy do siatki trafili dopiero w szóstej minucie. Bardzo dobra postawa w bramce opolan Xawiera Drojmy pozwoliła im prowadzić po inauguracyjnej odsłonie 13:8.

Po zmianie stron gospodarze jednak stopniowo niwelowali straty i na nieco ponad 60 sekund przed końcem wreszcie wyrównali. Finisz należał już jednak do młodych gwardzistów, którzy dzięki wygranej mają cztery punkty po trzech meczach i awansowali na siódme miejsce w stawce (bilans bramek 80:89).

Lider Swarzędz – Gwardia II Opole 26:28 (8:13)
Gwardia II:
Drojma – Duda 8, Wandzel 7, Adamski 5, Jendryca 4, Zawadzki 3, Rawecki 1, Chmielewski, Frydel, Janikowski. Kary: 12 minut.