Mieli być Niemcy, będą Łotysze

Lokomotiv Daugavpils pierwszym rywalem Kolejarza Opola w meczu przed własną publicznością. Początek ścigania przy Wschodniej 2 w niedzielę o godzinie 14:00.

Mimo, że w ten weekend odbędzie się już trzecia kolejka Krajowej Ligi Żużlowej (dawna 2 liga) to dla zespołu z Opola będzie to dopiero drugi mecz w tym sezonie. Wszystko przez pogodę. Przypomnijmy, że pierwszym rywalem na domowym owalu miała być ekipa Landshut Devils. Mecz był zaplanowany na 21 kwietnia, jednak z uwagi na niekorzystną pogodę pojedynek z „niemieckimi diabłami” został przełożony. Tym samym zaplanowany na niedzielę mecz z łotewskim Lokomotivem będzie pierwszym w tym sezonie na stadionie im. Mariana Spychały.

Łotysze w polskich ligach startują od 2005 roku z czego przez 13 lat ścigali na zapleczu Ekstraligi. W tym czasie dwukrotnie wygrywali nawet pierwszą ligę, jednak ze względu na niespełnienie wymogów licencyjnych oraz zmiany w regulaminie nie mogli awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej. Ostatecznie w 2020 roku spadli do drugiej ligi, w której jeżdżą do dziś.

Co ciekawe, ścieżki Lokomotivu i Kolejarza po raz pierwszy przecięły się w 2005 roku. Wówczas Łotysze debiutowali w krajowych rozgrywkach, a opolanie byli świeżo po spadku z 1 ligi. Historia obu klubów przez te 19 lat toczyła się jednak zupełnie inaczej. W tym czasie Lokomotiv spędził 13 lat na zapleczu Ekstraligi, a Kolejarz zaledwie trzykrotnie dochodził do finału 2. Ligi, za każdym razem uznając wyższość rywali.

Pojedynek Kolejarza Opole z Lokomotivem Daugavpils w niedzielę o godzinie 14:00. Natomiast przełożony mecz z Landshut Devils zaplanowano na 26 maja o godzinie 15:00

Najnowsze artykuły