Sprzedawał w Opolu podrobione części motoryzacyjne. Grozi mu do 5 lat

Na około 200 tysięcy złotych wycenili swoje straty poszkodowani, którzy padli ofiarą nieuczciwego sprzedawcy działającego na terenie Opola. Podejrzewany 35-latek miał oferować podrobione felgi aluminiowe oraz dekle i zatyczki znanych marek motoryzacyjnych. Policjanci zabezpieczyli blisko 200 sztuk felg i 3 500 sztuk zaślepek. Za przestępstwo przeciwko własności przemysłowej grozi mężczyźnie do 5 lat więzienia.

Pod koniec kwietnia policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą z Opola przystąpili do realizacji sprawy związanej z podrobionymi towarami znanych marek samochodowych. Funkcjonariusze wpadli na trop sprzedaży podróbek na terenie miasta. Ich ustalenia pozwoliły na zatrzymanie podejrzewanego o to 35-letniego mieszkańca Opola – informuje mł. asp. Przemysław Kędzior.

Jak ustalili śledczy, mężczyzna miał oferować do sprzedaży podrobione felgi aluminiowe oraz dekle i zatyczki do felg oznaczone logotypami znanych marek samochodowych.

Sprawa jest rozwojowa. 35-latek musi liczyć się z zarzutami związanymi z Prawem Własności Przemysłowej. Za uczynienie sobie stałego źródła dochodu ze sprzedaży podrobionego towaru grozi  do 5 lat więzienia.

fot. KMP Opole

Najnowsze artykuły