Rezerwy Gwardii Opole pokonały lidera 2 ligi

Małą niespodziankę w siódmej kolejce 2 ligi strefy dolnośląskiej sprawiły rezerwy Gwardii Opole. Nasi piłkarze ręczni ograli bowiem prowadzącego dotychczas w stawce Wolsztyniaka Wolsztyn 34:28.

W spotkanie lepiej co prawda weszli goście, ale podopieczni Marka Jagielskiego rozkręcali się z akcji na akcję. Do tego stopnia, że niespełna 100 sekund przed końcem pierwszej odsłony mieli już pięć goli przewagi. W 36 minucie natomiast prowadzili już 21:14.

Rywale co prawda nie zamierzali odpuszczać, ale opolanie mieli w swoich szeregach Pawła Kowalskiego, który tylko w drugiej połowie zanotował 10 ze swoich 12 trafień w tym meczu. Mocno w ofensywie wspierali go także Daniel Jendryca i Fabian Sosna, którzy oddali odpowiednio osiem i siedem udanych prób. Łącznie wymienione trio rzuciło zatem 27 bramek czyli prawie tyle ile cały zespół przyjezdnych, który doznał pierwszej w tym sezonie porażki.

Gwardia II Opole – Wolsztyniak Wolsztyn 34:28 (17:13)
Gwardia II: Drojma, Lellek – Kowalski 12, Jendryca 8, Sosna 7, Scisłowicz 4, Wandzel 3, Bączek, Bidziński, Chmielewski, Janikowski, Kraczkowski, Stachera. Kary: 8 minut.