Walczyli z Mistrzem Polski przy rekordowej frekwencji

KRP Gwardia Opole uległa Industrii Kielce 24:41 przegrywając do przerwy 11:19. Mecz wzbudził ogromne zainteresowanie widzów. Obejrzało go na żywo 2600 widzów! co jest rekordem frekwencji tego sezonu.

Sam mecz jak można się było spodziewać stał pod dyktando gości choć pierwsze prowadzenie 1:0 uzyskała Gwardia po rzucie Romana Chychykało najlepszego strzelca opolan w tym meczu (5 bramek). Z minuty na minutę uwidaczniała się przewaga Industrii, która w 14 minucie objęła prowadzenie 8:4. Ciekawy fragment meczu miał miejsce między 17 a 19. minutą kiedy to Gwardia zaczęła odrabiać straty i po rzutach Łukasza Kucharzyka i Fabiana Sosny zrobiło się 6:9 na dodatek podopieczni Rafała Kuptela mieli w tym czasie jeszcze dwie okazje rzutowe, których nie wykorzystali. To się szybko zemściło. Michał Olejniczak i Szymon Sićko wyprowadzili kielczan na prowadzenie 15:8 i od tego momentu kontrolowali przebieg spotkania do jego końca.

Kibice przez całe spotkanie gorącymi brawami nagradzali nasz zespół za każdą rzuconą bramkę a szczególne uznanie zdobyli Marek Hryniewicz  za bramkę po szybkiej kontrze (18:28) oraz para Fabian Sosna-Maciej Milewski za zagranie “za plecy” i kompletne zmylenie obrony kielczan oraz zdobytą bramkę (21:36). Ostatnią bramkę dla Gwardii zdobył w tym spotkaniu Mateusz Jankowski a spotkanie zakończyło się wynikiem 24:41.

Najwięcej bramek dla Gwardii: Roman Chychykalo 5, Mateusz Jankowski 4 oraz Noa Zubac i Marek Hryniewicz po 3.

Kolejny mecz w Opolu odbędzie się w Opolu w najbliższy piątek 10 marca. KPR Gwardia w ramach 1/8 finału Pucharu Polski podejmie Azoty Unię Tarnów. Początek o godz. 19:00.