Udane starty judoków na mistrzostwach Polski młodzieży

Podczas mistrzostw Polski młodzieży w judo reprezentanci TS Gwardii Opole i KJ AZS Opole zdobyli trzy medale. Zmagania sportowe w Józefowie były poświęcone zawodnikom do 23. roku życia.

Piotr Jankowski

Wicemistrzostwo, a co za tym idzie – srebrny medal wywalczyła Marta Gęsikowska. Reprezentantka TS Gwardii Opole w pierwszej rundzie wylosowała wolny los, a w walce półfinałowej pokonała Dominikę Mróz. W finale kategorii do 57 kilogramów uległa Joannie Janeczko.

Srebro przypadło też Hubertowi Pieczyńskiemu, który w kategorii do 60 kilogramów wygrał trzy walki. Reprezentant KJ AZS Opole pokonywał kolejko Wiktora Barczyka, Beniamina Podemskiego i Michała Grabiszewskiego. W walce finałowej musiał jednak uznać wyższość Patryka Łozińskieogo.

Na najniższym stopniu podium stanął inny zawodnik tego klubu – Jan Jesionek. Opolanin rywalizujący w kategorii do 66 kilogramów pokonał kolejno Damiana Dembskiego i Pavla Hrytsko. W półfinale górą okazał się Przemysław Litwin, jednak w starciu o złoto Jesionek pewnie pokonał Michała Kotlewskiego.