Bardzo dobry start Filipa Raka w mistrzostwach Polski w biegach przełajowych

Lekkoatleci z Opola wystartowali na 92. mistrzostwach Polski w biegach przełajowych. W Kwidzynie w biegu na trzy kilometry do 18 roku życia fenomenalnie spisał się Filip Rak, który zdobył srebrny medal.

Piotr Jankowski

W imprezie wzięło udział 446 zawodników z całej Polski Znaleźli się wśród nich najlepszy lekkoatleci z całego kraju. Filip Rak trenujący pod okiem Jacka Dziuby z czasem 8:21 min. zdobył podczas mistrzostw w Kwidzynie swój szósty medal w sezonie 2020.

Najbliżej podium był z kolei Szymon Dorożyński, który w biegu na cztery kilometry w kategorii seniorów zajął siódme miejsce. 12. lokata z biegu na 3 kilometry do lat 20 przypadło Jakubowi Kijakowi, a o osiem pozycji niżej sklasyfikowano Krzysztofa Lisa.

W biegu wystartowały też Ewelina Pancylejko (30. miejsce w kategorii 2 km do 20 lat), Paulina Tomaszewska (39. miejsce w kategorii 3 km do 18 lat) oraz Łukasz Skiba 38. miejsce (4 km seniorzy) oraz Jakub Nalepa, który go nie ukończył.

Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych odbywają się cyklicznie w okresie przejściowym pomiędzy sezonem halowym, a startami na bieżni i ulicach. W tym roku zawodnicy AZS-u Politechniki Opolskiej zdobyli 25 medali mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych.

Na zdjęciu na drugim stopniu podium Filip Rak. Fot. Materiały prasowe AZS Politechnika Opolska