Nowy projekt internetowy GSW w Opolu

Otaczając się pięknem stajemy się lepsi i szczęśliwsi. Dlatego Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu buduje katalog artystów i artystek sztuk wizualnych związanych z Opolszczyzną.

Jednym z podstawowych zadań galerii jest promocja i dokumentacja życia kulturalnego w mieście. GSW w Opolu interesuje twórczość zarówno aktywnych młodych artystów/artystek, jak i tych zasłużonych już dla sztuki w regionie – osób ze średniego i starszego pokolenia. Strona internetowa stworzona przez galerię pomyślana jest tak, by stanowiła platformę kontaktu – miejsce budowania relacji między opolskim środowiskiem twórczym, odbiorcami sztuki, ale także biznesem oraz samorządem. To ważne, bo w katalogu galerii znajdują się twórcy godni zaufania, którzy przeszli już przez gęste „jakościowe sito”.

Katalog artystek i artystów jako oferta da samorządu i biznesu to także szansa na podniesienie jakości przekazu – reklam, plakatu i innych sztuk wizualnych. Galeria angażuje się w zadania, które mają na celu ułatwić miłośnikom sztuki dostęp do wiedzy na temat najciekawszych twórców i twórczyń związanych z Opolem i regionem.

Zachęcamy do zapoznania się z ALFABETEM ARTYSTÓW I ARTYSTEK na stronie: www.galeriaopole.pl. ALFABET jest również odpowiedzią na potrzeby mieszkańców miasta oraz biznesu, inwestującego w regionie:
• czy szukają Państwo kontaktu z lokalnym twórcą obrazów?
• być może potrzebują Państwo grafika, który wykona dla Was plakat?
• może ilustratorka zilustruje Państwa książkę, a fotografka wykona zdjęcia do folderu?

Obecnie katalog zawiera informacje kontaktowe i portfolia m.in.: 23 malarzy, 13 grafików, 23 ilustratorów, 23 designerów, 3 rzeźbiarzy. Do projektu ciągle zgłaszają się nowi twórcy i twórczynie! Zachęcamy tym samym artystów i artystki do samodzielnego uzupełniania profili (strona jest prosta, nie wymaga specjalnych umiejętności w obsłudze). Projekt jest ciągle w budowie.

Skrót do strony: https://bit.ly/3dkhcds

Więcej informacji pod adresem mailowym: alfabet@galeraipole.pl