Opole szczęśliwe dla młodych piłkarzy. Polska U16 rozgromiła rówieśników z Niemiec.

Polska reprezentacja piłkarska U16 pokonała w Opolu w towarzyskim meczu drużynę Niemiec 4:0. Biało-czerwoni rozegrali znakomite spotkanie rewanżując się za ubiegłotygodniową porażkę w Brzegu 0:3.

Już pierwsza akcja w 2 minucie przyniosła podopiecznym trenera Rafała Lasockiego bramkę. Po rzucie rożnym w zamieszaniu w polu bramkowym sprytem i szybką reakcją popisał się nasz stoper Dawid Szwiec  i wpakował futbolówkę do bramki. Później inicjatywę przejęła drużyna gości, ale nasi obrońcy a przede wszystkim bohater meczu znakomicie usposobiony przez cale spotkanie  bramkarz Mateusz Jeleń nie dali rywalom skutecznie zakończyć swoich akcji.

Niemal identyczny przebieg  miał początek drugiej połowy spotkania. W 47 minucie czyli 2 minuty po wznowieniu gry nasza reprezentacja wykonywała trzykrotnie jeden po drugim rzuty rożne. Tym razem błąd bramkarza gości Aarona Helda i zdezorientowanej obrony wykorzystał Damian Sokołowski trafiając z najbliższej odległości.

Niemieckiemu bramkarzowi “zawdzięczamy” także trzeciego gola. W 60 minucie zaatakowany przez jednego z polskich napastników wdał się w drybling i wybił piłkę prosto pod nogi Cypriana Popielca. Ten wykorzystał to bezlitośnie wyprowadzając “orlęta” na 3:0.

Obaj trenerzy zdecydowali się na liczne zmiany. Każdy z nich wprowadził na boisko po 7 zawodników. Jednym z nich był Jakub Adkonis, który w 82 minucie zakończył cudownym strzałem głową wykończył szybką kontrę naszej drużyny.

ZOBACZ RADOŚĆ BIAŁO-CZERWONYCH PO ZWYCIĘSTWIE W OPOLU

Spotkanie, które na stadionie przy Oleskiej obejrzała spora grupa zwłaszcza młodych widzów z Polski i Niemiec było bardzo ciekawym widowiskiem a wygrana biało-czerwonych w pełni zasłużona.