Miejska majówka – Opole zaprasza na wydarzenia

Nie wszyscy dłuższy weekend spędzają poza miastem. Ci, którzy w nim, zostają również mogą dobrze spędzić czas. Piknik na Rynku oraz impreza plenerowa przy błoniach Zamku Górnego to główne atrakcje zbliżającej się majówki.

Święto 3 Maja w piątek (3.05) tradycyjnie rozpocznie się piknikiem na Rynku od godziny 14:00. W programie między innymi: etiuda historyczna związana z Konstytucją 3 maja, tańce narodowe w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Opole oraz występ Bialskiej Orkiestry Dętej. Na młodszych uczestników czekać będą zabawy, animacje i warsztaty, a także cieszące się dużą popularnością pokazy pojazdów i sprzętu służb mundurowych. W związku z jubileuszem 20-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej uczestnicy wspólnie odśpiewają „Odę do radości”. Piknik zakończy się koncertem utworów Zbigniewa Wodeckiego w wykonaniu Michała Bobera.

Z okazji 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej w Klubokawiarni społecznej OPO w piątek (3.05) o godz. 21.00 wybrzmią najlepsze hity z europejskich list przebojów. Trzy kanały pełne bangerów: eurodance, hity z satelity oraz polskie przeboje. Wstęp wolny.

Święto Wojciechowe to pierwsza miejska impreza plenerowa, która odbędzie się w sobotę (4.05) na błoniach Zamku Górnego. To wydarzenie podczas którego odbywają się huczne obchody poświęcone patronowi Opola, czyli św. Wojciechowi. Święto rozpocznie się spektaklem i paradą historyczną w samo południe przy schodach koło Kościoła „Na Górce” w wykonaniu Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora. Część główna imprezy to koncert, jarmark średniowieczny oraz liczne warsztaty. Będzie można skosztować potraw z epoki, poznacie tajniki walki na miecze. Nie zabraknie różnorodnych pokazów rzemiosła i animacji, a dla najmłodszych odbędą się dwa spektakle walizkowe w wykonaniu Fundacji Excalibur. O muzyczny klimat zadbają zespoły Korzenie, Furda oraz Dziewanna.

W sobotę (4.05) o godz.11.00 wernisaż wystawy 10 serc Grupy MEET. To wystawa laureatów konkursu Aneks 2023/2024.Architekt, projektantka i edukatorka stworzyli przestrzeń oferującą godne warunki do życia dla dżdżownic. Na delikatnej tkaninie, będącej częścią instalacji, ponad 50 osób pozostawiło swoje ślady — to efekty pracy warsztatowej, który będzie można zobaczyć.

Sobotni wieczór warto spędzić w OPO na koncercie Roberta Kretzschmara o godz. 21.00. Choć najbardziej rozpoznawalny jest w Berlinie, to można go kojarzyć z gościnnych występów w zespole Korteza, gdzie okazjonalnie grał na bębnach. Jego łagodny wokal pomiędzy szeptem, a śpiewem prowadzony jest w rytm chwytliwych melodii. Przebojowością przypomina grupę Phoenix, ze szczyptą nonszalancji Maca DeMarco. Twórczość ujmująco sympatycznego Roberta Kretzschmara prezentuje naturalną kombinację melancholijnej autorefleksji i slow-disco glamour.

Najnowsze artykuły