Rewitalizacja ogrodu przy Krakowskiej 41 B. Zaprasza Fundacja HumanDoc

Chcą przekształcić plac przy Krakowskiej w zielony ogród. Dwa warsztaty ogrodnicze, sprzątanie miejskiego placu oraz rozmowy z mieszkańcami to wszystko co przygotowała Fundacja Human Doc z okazji Światowego Dnia Ziemi. Początek w niedzielę (21.04) o godzinie 11.00.

Pierwsze warsztaty ogrodnicze rozpoczną się o godz. 11.30. – Razem przyjrzymy się obecnej roślinności i warunkom, jakie panują na placu. Nauczymy się, jakie znaczenie ma pH gleby i jak wpływa na zdrowie roślin. Będziemy przygotowywać sadzonki i rozsady, które będzie można zabrać do domu lub posadzić z nami w ogrodzie – wyjaśnia Izabela Żbikowska z Fundacji HumanDoc.

Drugie warsztaty odbędą się o godz. 13.30. Nie zabraknie porad pielęgnacyjnych dot. tego jak pielęgnować rośliny jadalne oraz ozdobne, by móc cieszyć się nimi przez cały sezon. Co warto przynieść na spotkanie? – Jeśli mieszkańcy Opola mają nieużywane narzędzia ogrodnicze, nasiona lub doniczki, którymi chcieliby podzielić się z innymi, warto je zabrać je ze sobą. Warto przynieść grube rękawiczki i buty z mocną podeszwą – dodaje Żbikowska.
Po pracach ogrodowych czeka przerwa na poczęstunek.

 

Najnowsze artykuły