Kobiety w “męskich” zawodach – Fundacja Laboratorium Zmiany zaprasza na warsztaty

 „Męska robota w spódnicy, czyli o inspirowaniu dziewczynek do pracy w męskich zawodach i o tym, dlaczego to się opłaca” to tytuł spotkania, które odbędzie się jutro (8.02) w Klubokawiarni OPO o godz. 10.00.

– Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Join the Game”, w którym pracujemy nad zachęceniem dziewczyn do spróbowania swoich sił w zawodach uważanych za “męskie”, a przez to polepszeniem ich sytuacji na rynku pracy. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+ – wyjaśnia Marta Zdybek, Wiceprezes Fundacji Laboratorium Zmiany.

Spotkanie będzie składało się z panelu dyskusyjnego z zaproszonymi inspirującymi kobietami wykonującymi męskie zawody. W dyskusji udział wezmą: Paulina Kirschke (Muzeum Historii Kobiet i Fundacja Woykowska), dr Anna Zatwarnicka (kierowniczka Katedry Informatyki Politechniki Opolskiej), Patrycja Krause (mechaniczka samochodowa i elektryczka – inicjatywa „Koleżanki po fachu”) oraz Barbara Chyłka (edukatorka szkolna).

– Chcemy pokazać i zachęcić dziewczynki oraz zwrócić im uwagę na kobiety, które wykonują stereotypowo bardziej męskie zawody, które często są lepiej opłacane. Panie opowiedzą z jakimi trudnościami się mierzą, a sam panel dyskusyjny poprowadzi Kasia Krzyżanowska z naszej fundacji, która jest edukatorką alternatywną (leśną) i trenerką – dodaje Zdybek.

Drugą częścią wydarzenia będzie warsztat z autorską grą „Join the Game”. – To forma interaktywnej gry miejskiej, którą można pobrać ze strony i wydrukować ją – dodaje Zdybek.

Aby wziąć udział w wydarzeniu i otrzymać zaświadczenie o uczestnictwie, należy zapisać się przez poniższy link: http://tinyurl.com/ye9fzukv

 

Najnowsze artykuły