Kobieca historia samorządu tworzona podczas śniadania obywatelskiego. Zaprasza Fundacja Laboratorium Zmiany

Śniadanie będzie podsumowaniem projektu pt. „Samorządne – wspieranie przywództwa kobiet”. Przedstawicielki Fundacji zapraszają aktywistki działające na rzecz mieszkańców i lokalnych społeczności, chcące wymienić się doświadczeniami i dobrymi praktykami.

– Spotykamy się po to żeby porozmawiać, posieciować i poznać się wśród kobiet aktywistek, działaczek, społeczniczek i polityczek, które działają na rzecz swoich samorządów – mówi Marta Zdybek z Fundacji Laboratorium Zmiany.

Podczas wydarzenia uczestniczki dowiedzą się m.in. o tym: czy warto zakładać Radę Kobiet w swojej gminie, jak się za to zabrać, jaki jest cel jej istnienia ? Te zagadnienia poruszy Magdalena Kurowska – przewodnicząca Rady Kobiet w Opolu i prezeska Fundacji Laboratorium Zmiany.

– Posłuchamy też jednej z opolskich radnych, czyli Alicji Wiśniewskiej, która opowie o tym, jak  przezwyciężać niekomfortowe uczucie i dylemat  – czy wypada się pokazywać i chwalić tym co zrobiłam? – dodaje Zdybek.

Ważnym punktem spotkania będzie sieciowanie, czyli wymiana kontaktami, aby w przyszłości móc zrobić coś razem.

– My bardzo mocno stawiamy na takie formy, które pozwalają rozmawiać i spotkać się w przyjaznej przestrzeni. Nie zabraknie networkingu, wymiany pomysłów i inspiracji oraz nawiązywania współpracy – podsumowuje Zdybek.

Spotkanie odbędzie się 21 marca o godz. 9.00 w restauracji Cztery Pory Roku, przy ul. Krakowskiej 24. Udział jest bezpłatny. Zapisy pod linkiem: https://forms.gle/tuo3SS2EYmmmWpoK6

 

Najnowsze artykuły