„Obywatelskie” chodniki, czyli inwestycje z Budżetu Obywatelskiego dla pieszych

Przebudowa na ulicy Londzina i budowa na ulicach Gutenberga oraz Ślicznej – to dwa zadania z Budżetu Obywatelskiego, które w tym roku realizowane są przez Miejski Zarząd Dróg. Obie inwestycje łączy to, że dotyczą chodników.  

Prace na ul. Londzina są w fazie zaawansowanej. W ramach pierwszego etapu na odcinku około 300 metrów remont był prowadzony od zjazdu do piekarni w kierunku ul. Solskiego. Inwestycja zakładała wymianę podbudowy, ułożenie nowych krawężników, a następnie wykonanie zjazdów na posesję i wymianę starych płyt na nową kostkę. Teraz roboty przeniosły się na drugi odcinek, czyli od skrzyżowania z ul. Solskiego do skrzyżowania z ul. Jagiellonów. Zakres prac jest taki sam jak w przypadku etapu pierwszego. Przewidywany koniec robót to przełom marca i kwietnia. Warto podkreślić, że jest to kolejna inwestycja z Budżetu Obywatelskiego Opola, która w tym rejonie realizowana jest na chodnikach. Wcześniej przebudowano drugą stronę na ul. Londzina oraz obie strony na ul. Solskiego.

W tym roku mają również rozpocząć się prace związane z innym zadaniem z Budżetu Obywatelskiego. Mowa o budowie chodnika wzdłuż ulic Gutenberga i Ślicznej. Zadanie to będzie realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj. W przetargu wzięły udział dwie firmy. Obie przedstawione oferty zmieściły się w wartości środków jakie zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Wykonawcę tej inwestycji powinniśmy poznać na przełomie marca i kwietnia. Czas na wykonanie dokumentacji i prac budowalnych to około 10 miesięcy.

Najnowsze artykuły