W Opolu powstanie Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży

Koalicja Obywatelska zamierza wybudować w Opolu Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. – Stan psychiatrii jest niewystarczający, młodzi ludzie czekają na wizytę nawet do 12 miesięcy. To problem ważny nie tylko dla miasta, ale i całego regionu – tłumaczy wicemarszałek Zbigniew Kubalańca.

Centrum ma zapewniać opiekę mieszkańcom regionu, a do dyspozycji pacjentów będą poradnie i specjalistyczne gabinety, a także łóżka. Kosztorys inwestycji opiewa na 52 mln zł. 20 mln zarezerwowano w budżecie samorządu województwa, o dofinansowanie pozostałych 32 mln zwrócono się do Ministerstwa Zdrowia.

Po pandemii COVID-19 widzimy z jakimi problemami zmaga się dzieci i młodzież. Wychodzimy im naprzeciw i tworzymy to centrum, tak aby w tych trudnych dla nich czasach, w trudnych momentach życiowych, które się pojawiają i mają związek i nowoczesnymi technologiami, i stresem, potrafili sobie z nimi poradzić – zaznacza Tomasz Kaliszan, radny miejski.

Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Jadwigi w Opolu ma powstać za około rok.

Zbigniew Kubalańca i Tomasz Kaliszan startują w nadchodzących wyborach samorządowych odpowiednio do Sejmiku Województwa i Rady Miasta.

fot. materiały KO

 

Najnowsze artykuły