Spotkania ze sztuką w czasie ferii. Zaprasza GSW

Galeria Sztuki Współczesnej przygotowała dla uczniów pozostających w mieście dwa warsztatowe turnusy tematycznie związane z wystawą przedśmiertną Karoliny Wojtas. W pierwszym tygodniu ferii odbędą się: „Czy mój brat jest Cyklopem”, a w drugim pt. „Odloty’.

Z wystawą, która stała się źródłem inspiracji dla zajęć prowadzonych w czasie ferii, będzie można się zetknąć podczas oprowadzania kuratorskiego w niedzielę (14.01). Poprowadzi je Magda Wolnicka o godz. 16.00.

Pierwszy tydzień ferii (15–19.01.2024) zacznie się od spotkań zatytułowanych: Czy mój brat jest Cyklopem? Podczas nich uczestnicy tworzyć będą wizerunki Cyklopa. Mitycznego olbrzyma z jednym okiem. Stworzą go w technice kolażu, wykorzystując różnorodne struktury przyklejanych papierów oraz tkanin. Zabawa w poszukiwanie nowatorskiej formy dla fantastycznej postaci.

W drugim tygodni ferii (22–26.01.2024) odbędą się „Odloty”. To warsztaty konstruktorskie, podczas których stworzone zostaną latające machiny. Uczestnicy zmierzą się z odwiecznym zadaniem, jak pogodzić formę z funkcją. Latające konstrukcje, przypominające samoloty, pomogą w sposób symboliczny pożegnać się z trudnymi doświadczeniami młodości.

Spotkania warsztatowe będą odbywały się dla grup zorganizowanych oraz osób indywidualnych. Od poniedziałku do środy o godz.10.00 — grupy zorganizowane (świetlice, półkolonie) po wcześniejszym zapisaniu się pod adresem e-mail: jchyzy@galeriaopole.pl, natomiast  w czwartek i piątek o godz.10.00 — warsztaty otwarte dla osób indywidualnych (dzieci, młodzież, dorośli), po wcześniejszym zakupieniu biletu-wejściówki (dostępne od 10.01) w kasie GSW. Zajęcia trwają ok. 1,5 godziny.

 

Najnowsze artykuły