Cykliczne warsztaty i nowe wydarzenia. Spędź czas w GSW

Zbliżający się weekend to finisażowe wydarzenia związane z projektem Wojciecha Mandeli PO PROSTU (PRZESTRZEŃ). Ponadto w Galerii zajęcia rękodzielnicze i ruchowe, a także wykład w ramach wystawy „Gardło diabła”.

W piątek (15.03) o godz. 21.05 działanie performatywne związane z finisażem projektu Wojciecha Mandeli pod hasłem ILUMINACJA. Artysta jest laureatem Konkursu ANEKS 2024. Visual pokazu: Łukasz Byczyński, Michał Misiura, Wojciech Świątkiewicz, dźwięk: Grzegorz Fijałkowski.

W sobotę (16.03) i niedzielę (17.03) odbędą się pokazy w godz. 19.00—24.00 ILLUMINACJA.  Finalna instalacja artystyczna i pożegnanie projektu wydarzy się w niedzielę (17.03) o godz. 16.00.

W czwartek (14.03) o godz. 11.00 spotkanie z cyklu Lekcja siedząca poprowadzi Natalia Iwaniec. Przez większość sesji uczestniczy siedzą, wykonując zadania i ćwiczenia w pozycji siedzącej. To rozgrzewka dla seniorów i osób, dla których wyzwaniem jest intensywna aktywność ruchowa w pozycji stojącej.

To nie jedyne warsztaty, które zorganizowane zostały w tym dniu. Wieczorem o godz. 19.00 będą miały miejsca zajęcia z cyklu Lekcja Gaga/People, które również poprowadzi Natalia Iwaniec. Gaga jest wyjątkową metodą pracy z ciałem, która łączy ruch i wyobraźnię. Wstęp: 15 zł.

W poniedziałek (18.03) odbędą się  cykliczne, rękodzielnicze działania warsztatowe  z cyklu pt. „Strefa DOBROstanu”. Tkactwo, makrama, proste hafty, szycie z materiałów pochodzących z recyklingu lub farbowanie tkanin.To tylko niektóre z propozycji na wspólne spędzenie czasu przy kawie i herbacie, przy okazji których będzie można działać i tworzyć. Początek godz. 17.00. Bilet wstępu: 15 zł.

We wtorek (19.03) o godz. 17.00 spotkanie z cyklu Kolaż – warsztaty dla dorosłych  poprowadzi Natalia Nosova – artystka wizualna. Podczas spotkań uczestnicy poznają bliżej technikę pozwalającą na formowanie autorskich kompozycji na papierze przy użyciu różnych technik i materiałów. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

W środę (20.03) o godz. 18.00 wykład “Wielkie Zderzenie, Pierwotna Zupa i Ziemia-Śnieżka, czyli powstanie i początki życia na Ziemi”, który poprowadzi dr Mateusz Antczak. To wydarzenie towarzyszące trwającej  wystawie Angeliki Markul pt. „Gardło diabła”.

Najnowsze artykuły