Spotkania i warsztaty. Kreatywnie w czasie ferii w GSW

Trwają ferie ze sztuką dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych. Ponadto w GSW zajęcia rękodzielnicze i ruchowe, a także oprowadzanie kuratorskie po wystawie Karoliny Wojas.

Już dzisiaj (22.01) odbędą się  cykliczne, rękodzielnicze działania warsztatowe  z cyklu pt. „Strefa DOBROstanu”. Tkactwo, makrama, proste hafty, szycie z materiałów pochodzących z recyklingu lub farbowanie tkanin? To tylko niektóre z propozycji na wspólne spędzenie czasu przy kawie i herbacie, przy okazji których będzie można działać i tworzyć. Początek godz. 17.00. Bilet wstępu: 15 zł.

W środę (24.01) o godz. 11.00 spotkanie z cyklu Lekcja siedząca poprowadzi Natalia Iwaniec. Przez większość sesji uczestniczy siedzą, wykonując zadania i ćwiczenia w pozycji siedzącej. To rozgrzewka dla seniorów i osób, dla których wyzwaniem jest intensywna aktywność ruchowa w pozycji stojącej.

To nie jedyne warsztaty, które zorganizowane zostały w tym dniu. Wieczorem o godz. 19.00 będą miały miejsca zajęcia z cyklu Lekcja Gaga/People, które również poprowadzi Natalia Iwaniec. Gaga jest wyjątkową metodą pracy z ciałem, która łączy ruch i wyobraźnię. Wstęp: 15 zł.

W czwartek (25.01) o godz. 10.00 w ramach ferii w GSW odbędą się otwarte warsztaty dla osób indywidualnych z Natalią Nosovą. To warsztaty konstruktorskie, podczas których uczestnicy stworzą latające machiny. Wstęp: 10 zł

Wieczorem o godz. 18.00 będzie miał miejsce wykład pt. „Sztuka i rodzina”, który poprowadzi dr Natalia Krawczyk. Będzie to próba przyjrzenia się sztuce portretującej tę podstawową jednostkę społeczną i zastanowienia się, co mówi nam ona o tym, w jakich relacjach funkcjonują ludzie. Wykładowi będą towarzyszyć rozważania, co mówi nam sztuka o naturze relacji rodzinnych — nie tylko w obrębie rodziny, ale również w szerszym kontekście społecznym, narodowym i nawet gatunkowym.

W piątek (26.01) dalszy ciąg otwartych warsztatów dla osób indywidualnych z cyklu „Odloty” w ramach ferii w GSW. Poprowadzi je Józef Chyży. Wstęp: 10 zł.

W niedzielę (28.01) o godz. 16.00 rozpocznie się oprowadzanie kuratorskie po „Wystawie przedśmiertnej” z udziałem Marty Miś. Wystawa pozwala wejść w świat autorki Karoliny Wojtas. Poznać ją nie tylko jako fotografkę, ale przede wszystkim jako artystkę wizualną przewrotnie i z ekstremalnym poczuciem humoru przetwarzającą otaczającą nas rzeczywistość.

fot. GSW Opole

 

Najnowsze artykuły