Rusza nowa edycja bezpłatnych porad prawnych. Zaprasza Rada Kobiet w Opolu

To już druga edycja nieodpłatnej pomocy prawnej, która jest udzielana opolankom przez członkinie Rady Kobiet raz w miesiącu w biurze kancelarii przy Słowackiego 6/11. Zainteresowanie jest spore.

– Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem w ubiegłym roku i niezmiennie miałyśmy komplet osób, które chciały skorzystać  z pomocy. Zdecydowałyśmy się na kontynuację akcji. Podajemy bieżący termin styczniowego spotkania, które odbędzie się 24 stycznia. Nie mamy jeszcze kalendarza  na cały rok. Nad kolejnymi datami będziemy się zastanawiać – wyjaśnia Martyna Janikowska radca prawny, członkini Rady Kobiet

Ważne jest to, że porad udzielają wyłącznie kobiety, gdyż często mieszkanki zgłaszają się z trudnymi  sprawami, a sam fakt rozmowy może budzić lęki i niepokoje.

– Panie muszą umówić się telefonicznie bądź mailowo. Nie chcemy, żeby panie czekały w korytarzu, bo najczęściej tematy z którymi przychodzą są delikatne i wymagają spokoju. Zapisujemy wyłącznie numery telefonów osób zgłaszających się, nie potrzebujemy nazwisk, ani nie uzupełniamy żadnych ankiet. Numer telefonu jest nam potrzebny, gdyż na dwa dni przed planowanymi poradami obdzwaniamy wszystkie panie, żeby ustalić czy te terminy są aktualne, ponieważ osoby umawiają się z dużym wyprzedzeniem i  coś może się wydarzyć – podsumowuje Janikowska.

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja spotkań – pod numerami telefonów: 793-561-707, 792-782-082 lub mailowo: kancelaria@kasztajanikowska.pl, kontakt@kancelariaconsulta.pl.

 

Najnowsze artykuły