Nowa aplikacja turystyczna dla mieszkańców i turystów

Aplikacja turystyczna Visitopolskie promuje 60 lokalizacji z terenu całego województwa opolskiego. Zabytki, muzea, parki z całego regionu to tylko część obiektów dostępnych w darmowej aplikacji dostępnej w języku polskim  oraz dwóch wersjach językowych angielskiej i czeskiej.

VisitOpolskie to propozycja Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, która dla mieszkańców regionu i turystów przygotowała narzędzie do planowania wycieczek.

– Warto ją zainstalować, bo jest kompleksowa i bardzo użyteczna. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zawiera wiele przydatnych modułów. Jesteśmy dzięki niej w stanie zaplanować wypoczynek i poznać region – wyjaśnia Natalia Ciępka z OROT Opole.

Można ją pobrać na Google Play lub App Store. Zawiera opisy atrakcji, mapy oraz aktualne wydarzenia. Wzbogacona została także o planer pozwalający na stworzenie turystom gotowej trasy i planu wycieczki.

Każda z atrakcji dostępna w aplikacji zawiera informacje historyczne. Pod zdjęciem miejsca lub obiektu znajduje się przekierowanie na stronę internetową, geolokalizacja oraz mapy. Turysta czytając lub odsłuchując informacje może zobaczyć jaka odległość dzieli go od celu oraz może go odznaczyć.

Znajdziemy w niej wiele mniej oczywistych atrakcji turystycznych z naszego regionu. Godne polecenia jest Sanktuarium w Małujowicach leżące na szlaku Polichromii Brzeskich, Kościół św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie z najbardziej spadzistym dachem w Europie, Wieża Ratuszowa w Paczkowie czy nazywany różą zaklęta w drewnie Kościół św.Anny w Oleśnie będący pomnikiem historii – dodaje Ciępka.

Aplikacja została wzbogacana o elementy interaktywne. Po założeniu konta można poprzez zameldowanie się w danej lokalizacji zbierać punkty i rywalizować z innymi użytkownikami. Każdy obiekt dysponuje inną pulą punktów. Ponadto turyści mogą  wykonać zdjęcie w formie pocztówki, którą, za pośrednictwem aplikacji mogą przesłać rodzinie i znajomym. Aplikację stworzyła firma Amistad z Krakowa.

 

 

Najnowsze artykuły