Opolska porodówka oswaja przyszłe mamy z salą porodową

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu zachęca opolanki przygotowujące się do porodu do skorzystania z możliwości odwiedzenia wyremontowanych sal porodowych. Takie spotkania pozwalają oswoić się z miejscem i zniwelować stres wynikający ze zbliżającego się porodu.

Odwiedziny w szpitalu odbywają się w środy, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu. Położna umawia z ciężarną godzinę wizyty, która zostaje indywidualnie dobrana dla każdej kobiety i trwa ok. 60 minut.

– Każda Pani, która się do nas zgłosi, otrzyma indywidualną możliwość wejścia na salę porodową oraz uzyska odpowiedzi na wszystkie nurtujące ją pytania. Przewodniczkami będą położne, która w czasie „wycieczki” opiekują się przyszłą mamą. Te spotkania to niezwykła okazja do oswojenia się z salą porodową, zobaczenia jej wyposażenia. To także możliwość zapytania o naturalne metody łagodzenia bólu porodowego poprzez muzykoterapię czy aromaterapię oraz dopytanie o farmakologiczne sposoby łagodzenia bólu wykorzystywane podczas porodu. Nasza akcja cieszy się dużym odzewem, z czego się bardzo cieszymy – wyjaśnia Natalia Ochędzan – rzeczniczka prasowa szpitala.

Takie wspólne spotkania są świetną okazją, aby rozwiać wiele wątpliwości oraz umożliwić poznanie szpitala od środka, zapoznając się z jego mapą oraz dowiadując się, gdzie znajduje się na przykład Izba Przyjęć.

– Jest ogromna potrzeba, by przyszła mama poznała miejsce, w którym będzie rodzić. Ważne, aby poznała obce dla niej środowisko i złagodziła stres związany z porodem. Kontakt z nami, poznanie osób i miejsca, w którym przyjdzie jej rodzić, sprzyja i jest korzystny zarówno dla ciężarnej, jak i dla nas. Dzięki temu, że kobieta poznaje wcześniej salę porodową, zupełnie inaczej czuje się tu czuje i ta wcześniejsza wizyta przynosi bardzo dobre rezultaty w czasie akcji porodowej – dodaje Katarzyna Krygier – położna koordynująca z Sali porodowej Szpitala Ginekologiczno – Położniczego w Opolu.

Umówienie wizyty odbywa się pod numerem telefonu 77 45 45 401 wew. 250.

fot. KCGPiN w Opolu

Najnowsze artykuły