Rozpoczęła się przebudowa podwórka przy Szpitalnej

To jedna z tych ulic, które na przestrzeni lat z drogi dojazdowej zmieniła się w salon miasta. Samochody ustąpiły miejsca ogródkom gastronomicznym okolicznych lokali. A to nie koniec, ponieważ jeszcze w tym roku miasto zrewitalizuje jedno z okolicznych podwórek. 

Znajduje się ono na samym początku Szpitalnej (patrząc od Katedralnej). Do dziś stało niezagospodarowane i nie przystawało do otoczenia. W ciągu najbliższych miesięcy zmieni się nie do poznania. Stojące dotychczas na widoku kubły na śmieci znikną pod ziemią, a teren wokół nich będzie zastąpiony alejkami, drzewami, rabatami kwiatowymi i ławkami.

Na początek wykonawca zdemontuje nawierzchnię, murki, schody terenowe oraz elementy małej architektury. Znikną też niepasujące do okolicy kontenery na śmieci. Zastąpią je półpodziemne pojemniki wykończone kompozytem drewnopodobnym, żeby były dodatkowo schowane. Powstaną też pergole ogrodowe o konstrukcji stalowej, zieleńce oraz mała architektura, a także pojawi się nowa zieleń. Istniejące drzewa zostaną, a dodatkowo nasadzone ma zostać blisko 300 różnych krzewów i bylin. Koszt przebudowy podwórka przy ulicy Szpitalnej to 900 tysięcy złotych.

Wykonawca ma pół roku na przebudowę podwórka przy Szpitalnej.

 

 

Najnowsze artykuły