Policja podsumowała weekend na drogach

1 wypadek i 1 osoba ranna, blisko 400 kontroli i ani jednego nietrzeźwego kierowcy – taki jest bilans świątecznego weekendu na opolskich drogach.

Funkcjonariusze w nieoznakowanych radiowozach z wideorejestratorami, wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości, częściej niż zazwyczaj kontrolowali kierowców. Funkcjonariusze zbadali na zawartość alkoholu blisko 400 kierowców. Oprócz stanu trzeźwości, policjanci sprawdzali również prędkość, czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa oraz przewożą dzieci w fotelikach.

Zadaniem policjantów, było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych do miast oraz na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez Opolszczyznę – informuje mł. asp. Przemysław Kędzior z Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

W Opolu w Poniedziałek Wielkanocny doszło do wypadku drogowego – na skrzyżowaniu ulic Michałowskiego i Krzanowickiej 34-letni kierowca opla nie ustąpił pierwszeństwa 54-letniemu motocykliście. W wyniku tego zdarzenia ranny został motocyklista z suzuki.

Dlatego przypominamy i apelujemy o szczególną ostrożność, zwłaszcza wobec pieszych i kierowców jednośladów. Zwróćmy też uwagę na zmienne warunki na naszych drogach. Opady deszczu i mgły wymagają od nas wzmożonej czujności i uwagi – dodaje Przemysław Kędzior.

W Wielkanoc policjanci patrolowali także zlot motoryzacyjny. Przeprowadzono 57 kontroli drogowych, ujawniono 32 wykroczenia. Funkcjonariusze zatrzymali 3 dowody rejestracyjne w związku z nieprawidłowym lub złym stanem technicznym pojazdów. Jednemu z kierowców policjanci zatrzymali jego uprawnienia po tym jak swoim bmw jechał z prędkością 112 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50. Dla 18–latka zakończyło się to mandatem karnym w wysokości 2 000  złotych oraz 14 punktami karnymi, a także zatrzymaniem prawa jazdy.

 

Najnowsze artykuły